ma.ladyv.ru

Фитнес програма за губење на тежината

фитнес програма за губење на тежината

Повеќето од девојките се дојде до сознание дека фитнес е важно во нашите животи, само по првите проблеми со прекумерна тежина. Во својата младост, метаболизмот работи многу добро и се чини дека може да се јаде нешто што сакате, во било која количина и во секое време од денот. И само после тоа на исхрана грешки се не, девојки почнуваат да се вклучат во фитнес, да се донесе на фигура во ред.

Фитнес: калории

Тоа е важно да се разбере како процес на исчезнување на екстра килограми, за да може да ја користите правилно. губење на тежината се јавува како резултат на фактот дека калориите кои доаѓаат од храна, а не ги покрие тие калории кои се потребни од страна на телото за живот. За да се добие недостасува калории, телото почнува да се распаѓа масти резерви претходно одложено - како резултат на вашето тома се топат, и ќе стане потенок.

Тоа е зошто тоа не прави никаква смисла да се одржи фитнес класи за губење на тежината без сет распоред или непостојана. Само редовно вежбање најмалку 3 пати неделно може да ве доведе до негувале цел.Постои мала фитнес тајна: Ако се не само додадете во вашата дневна рутина на вежбање, но ќе се поправи вашата исхрана, стапката на губење на тежината ќе биде многу посветла. На пример, ако имате слатко, можете да го замените со темно чоколадо и разни овошје (освен банани). Вклучете се во суво овошје не е потребно - тие се многу високо во калории. Во прилог на слатка, може да се ограничи маст и брашно. Во овој случај, после 1-2 недели ќе бидат видливи првите резултати.

Фитнес: Исхрана програма

Треба да се избере како фитнес вежби за губење на тежината, која ќе биде погодна за вас. Тие треба да вклучуваат и аеробни вежби (трчање, одење нагоре по скалите, скок јаже) и моќ да веднаш pridavattelu убави, паметни изглед.

фитнес калории

Така, едноставен фитнес програма да се губат телесната тежина, ќе изгледа вака:

  1. Загрее на зглобовите (на сите).
  2. 10-15 минути јаже, трчање, танцување интензивна, трчање нагоре по скалите, трчање во место, итн
  3. Сквотови - 3 сета од 15 пати.
  4. Склекови - 3 сета од 15 пати.
  5. Махи nogami- 3 сета од 15 пати.
  6. Стандардна вежба на прес-3 сета од 15 пати.
  7. Истегнување.

Ако планирате да се направи во салата, можете да додадете кружен тренинг - да помине целата соба, бавни на секој симулатор за 1 минута и не себе си даваат одмор.

Видео: Фитнес програмата за слабеење

Видео: Zumba-- фитнес програма за губење на тежината (собирање №1)

Видео: Zumba Фитнес програма Kick-Ass за губење на тежината!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Интервал работи за губење на тежината: опрема, распоред, оптоварувањеИнтервал работи за губење на тежината: опрема, распоред, оптоварување
Дали јогата на телесната тежина?Дали јогата на телесната тежина?
Фитнес програма: што да се избере и како да се губат телесната тежинаФитнес програма: што да се избере и како да се губат телесната тежина
Zumba танц за губење на тежинатаZumba танц за губење на тежината
Дома спортски сали за губење на тежинатаДома спортски сали за губење на тежината
Јога: фитнес, пилатес, слабеењеЈога: фитнес, пилатес, слабеење
Фитнес корсетФитнес корсет
Спреј за губење на тежинатаСпреј за губење на тежината
Фитнес за губење на тежинатаФитнес за губење на тежината
Л-карнитинот губење на тежинатаЛ-карнитинот губење на тежината
» » » Фитнес програма за губење на тежината