ma.ladyv.ru

Танц аеробик

танц аеробик

Најдобар начин да тон на целото тело, да се најде добро расположение и толпата максималната калории и масти - танц аеробик. Веројатно толку многу позитивни емоции, во комбинација со во корист на организмот, тоа е тешко да се најдат и во други видови на фитнес! На овие сесии нема да биде во можност да ритмички се движат и се протега на целото тело, но, исто така, поздравниот надвор негативни емоции само - затоа што тоа е она што ни помага да се направи на танцот! Тоа е, исто така, да се спомене дека таквите вежби не само што ги инспирира доверба и се даде на обвинението, но, исто така, ќе ви овозможи да се чувствувате подобро ритам.

Музика за танц аеробик

А посебно расположение во училницата обезбедува саундтрак. Музиката е обично избрани весели, среќни, популарен - така што под него е навистина ми се допаѓа да танцуваат. Покрај тоа, таа е постојано се менува, така што во еден час, ќе научат многу нови работи. Обично класи се комбинираат различни опции песни: танц аеробик вклучува латински, џез, модерен, па дури и некои елементи на ориенталниот танц! Очигледно, таа одигра важна улога во фактот дека овој тренд сега е толку популарна. Во прилог на комбинација студии, често се спроведува и потесни класи: џез аеробик, лента аеробик, аеробик фанк, хип-хоп аеробик и други.

Покрај тоа, постои уште една популарна дестинација - танц чекор аеробик a. Тоа е редок вид, кој е усогласен и работа со степи - посебен чекор кој им овозможува на неколку пати да се зголеми на товар, со танц потези. Новодојденците подобро да се избере една работа, а потоа се пресели во таква комплексна комбинација ставови. Танц аеробик дома, исто така, значи на почетокот на повеќе едноставни опции и можност под видео лекција.

Танц аеробик за губење на тежинатаТешко е да се замисли повеќе личи на средства за да се ослободиме од вишокот на тежина, наместо танц аеробик часови. Тоа е на овие сесии ќе горат околу 10 калории на килограм телесна тежина на час, што е 650 калории на час со тежина од 65 кг.

Стекнато голема популарност во насока на Латина за неопислива Неговата благодат и запаливи. Вреди да се запамети дека во аеробик секогаш треба да се намалат производството на нозе - и пети до пета, а не обратно, како во професионална танц.

Танц аеробик за почетници обично подразбира класична структура - загревање, главниот дел и да се излади. Основа на специфичен сет на чекори, од кои повеќето се користи во други форми на аеробни вежби. Да разгледаме неколку:

танц аеробик за губење на тежината
  1. Марш одење: Бент нога се стави на чорапи, колено изгледа внатрешноста на телесната тежина на пета, а потоа се исправа на колената и колковите постепено се остава настрана.
  2. размахване - чекор две сметки: на "едно" - чекор на страна и skrestnye чекор со другата нога на задниот pervoy- "две" - прв чекор нога на земјата.
  3. Пивот - чекор аеробик класичен: чекор, а потоа се сврти нозе за поддршка.
  4. Брзо мамбо - Чекор три сметки: на "едно" - чекор skrestnye водечките нога пред opornoy- на "два" - чекор во место nogoy- повикување на "три" - замена олово нога на базата.
  5. основен чекор на Мамбо - чекор две сметки, таа започнува со Маха водечките нога од коленото: во "еден" - чекор напред водечките нога и веднаш по завршувањето на овој чекор е во место за поддршка nogoy- "две" - замена на олово нога на база.
  6. Основниот чекор на самба - чекор две сметки: на "едно" - чекор од водечките нога напред (следниот пат - назад.) и веднаш - чекор поддршка нога напред (подоцна - назад) и storonu- на "две" - замена на олово нога на база.

Нема ништо полесно отколку да се губат телесната тежина со танцување на часовите по танц аеробик. Првично движења се чини комплекс во само неколку недели ќе се сетите. Што е најважно, се 2-3 пати неделно и да јадат добро, а резултатот нема да потрае долго.

Видео: Танц аеробик за зајакнување на мускулите на целото тело!

Видео: Танц аеробик. Zumba. Среќен губење на тежината!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Слајд аеробикСлајд аеробик
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Опрема за аква аеробикОпрема за аква аеробик
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Стомачен танц: гаранција за добро расположение и еманципацијаСтомачен танц: гаранција за добро расположение и еманципација
Танц фитнесТанц фитнес
Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?
Чекор аеробик за губење на тежинатаЧекор аеробик за губење на тежината
Аеробни фитнесАеробни фитнес