ma.ladyv.ru

Видови на фитнес

видови фитнес

Денес постојат толку многу видови на фитнес дека секој може лесно да најдете за себе насоката во која би апелираше до него. А редовно омилен спорт - не е само една голема можност за подобрување на вашето тело, туку и можност за да се расположи!

аеробик

Аеробик право ја нарекуваат кралица на фитнес. Ова е можеби најпопуларниот обука, која се одвива под весели оптимист музика и се состои од голем број на специфични движења, кои се совршено зајакнува мускулите. Аеробни вежби има магичен ефект на сите кардиоваскуларниот и респираторниот систем. Покрај тоа, тоа е - една од најбрзо начини на телесната тежина и да стане убава тенки! Таа е поделена на нови видови на фитнес, од кои секоја има свои карактеристики.

танц аеробик

Танц, или танц аеробик, само направен за оние кои сакаат да танцуваат и да сака да го изгуби тежина. Спорт зајакнува мускулите на телото - особено на нозете и карлицата. А пријатно пропратен ефект - редовна настава совршено правилно држење на телото, подобрување на координацијата и се направи на телото повеќе свитливи и убави. На различни танц аеробик користи различни движења позајмени од областа на танцот како хип-хоп, фанк, град-џем, модерен денес џез-модерниот, и други.

Аеробик чекор

Оваа форма на фитнес, како чекор, е одличен поглед kardionagruzki. Овој вид на фитнес лечи болести како артритис и остеопороза. Покрај тоа, се препорачува да присуствуваат на часовите да се опорави по добивањето на повредата на коленото. Во текот на обуката е одличен зајакнување на мускулите и лигаментите, ја зголемува издржливоста, го зајакнува респираторниот систем. Класите се одржа во близина на скалило-платформа, која треба различни начини да одат нагоре и надолу со пример музиката инструктор. Ако имате рамен, или обратно, заврши главата или бедрото - чекор - тоа е ваш избор!

слајд аеробикСлајд аеробик - е релативно нов вид на фитнес тоа е cilovuyu аеробик. За класи треба да ги купите специјални чевли, кои се прилагодени на посебен вид на лизгање на мазна патеката. Тоа беше во текот на оваа вежба се извршува - нешто слично на движењата на скејтери или скејтери. Овој вид на фитнес не е помалку корисен од популарната чекор и колковите во исто време се намалува во неверојатно брзо темпо.

Kick-аеробик

Kick-аеробик - за оние кои сакаат да работат на граница! КИЦ е кратенка точен препис: состојба кардио интензитет. Овие зборови како да се открие суштината на активноста: ќе се развие издржливост, сила, агилност, и ќе бидете изненадени од тоа колку брзо вашето тело е во форма на построги!

callanetics

Callanetics погоден за секого! На програмата е сет на вежби кои вклучуваат активна работа сите мускулни групи. Callanetics обука час е повеќе од неколку часа за да го замени други видови на фитнес.

Пилатес

нови видови на фитнес

Не сите видови на фитнес вежби вклучуваат висок интензитет. Пилатес - систем на вежби кои беше создадена за рехабилитација на погодените лица за време на војната. Таа подоцна беше откриено дека системот се вклопува сите и има неверојатен ефект врз телото!

Таи-бо

Фитнес може да се комбинираат спортот. Таи-бо - е аеробик, дополнети движења позајмени од боречки вештини. Часовите се развие издржливост, агилност, координација. Најспектакуларните техники на карате, бокс, Таекуондо е сега влезе во танцот! Не грижете се, контакт борби нема: само возење и аеробик!

Видео: Што вид на фитнес да се избере?

Видео: Фитнес насока. ABT

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Тело балет за почетнициТело балет за почетници
Како да се направи себе си се направи фитнесКако да се направи себе си се направи фитнес
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Фитнес програма: што да се избере и како да се губат телесната тежинаФитнес програма: што да се избере и како да се губат телесната тежина
Вода аеробик: ПредностиВода аеробик: Предности
Танц фитнесТанц фитнес
Аеробни фитнесАеробни фитнес
Zumba танц за губење на тежинатаZumba танц за губење на тежината