ma.ladyv.ru

Како да sheathe таванот гипс картон?

Како да sheathe таванот гипс картон

Во современиот дизајн и одржување на просториите, поднесување на гипс картон таванот е многу популарен. Овој материјал се карактеризира со издржливост, заштита на околината, тоа е погодно да се инсталира, податлив кога сечење, виткање, и е способен за обезбедување Шумоизолации

простории. Во оваа статија ние ќе зборуваме за тоа како да се соберат гипс картон.

За да го направите ова, ќе треба: мрежа-serpyanka, боја нето, изолационен материјал (експандиран полистирен пена или редовни), кит и направи ГЦР.

Како таванот sheathe гипс листови?

За да почнете да се воспостави на метална рамка на крути шини, со големина 2,7 х 2,8 см, h2,7 профили 6 см изградба "рак", попречно прицврстување профили поради закачалки, во интервали од 40 см. Звучна изолација материјал е во прилог на таванот со помош на лепило или завртки.

Кога на екранот е подготвена, тоа е можно да се започне врзивно средство. Многумина се прашуваат како најдобро да се користи на drywall на таванот? Според експертите, тоа што е пожелно да се поправи на листови не се дебели повеќе од 9,5 mm, тие се многу потенки од нормална (12 mm) и полесни, така што тие се полесно да се работи со.Со завртки, чинии се во прилог на метална рамка на секои 20-25 см. Рабовите подобро да се справи со авион, а потоа слој ќе бидат распоредени и кит на зглобовите подобро разбирање.

Премаз може да се користи "длабока почва", тоа обезбедува сигурност и дизајн на гипс картон таванот, и придонесува за подобро stsepleniyudrugih декоративни материјали кои budutnanositsya површината.

На првиот ден, по поднесувањето на таванот гипс картон треба внимателно да се навезе рабовите и ќе ги пополнат подготвените кит. На вториот ден се суши малку, а на местото на Заливот ќе биде на зглобовите кои се поврзете на рабовите на соседните листови. Сега тие ќе треба да се затвори до мрежа-serpyanku со лепак-кит.

На третиот ден, може да се стави маскирање мрежа. Нејзините повлече на целата таванот во процесот на кит. На четвртиот ден, слој на материјалот, и петтиот е можно да се започне на декоративни бои.

Видео: На таванот на гипс картон со рацете

Видео: гипс картон, инсталација секвенца, сите тајни. Гипс картон таванот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Кутија на drywall на таванотКутија на drywall на таванот
Како да се направи на таванот drywall?Како да се направи на таванот drywall?
Како да се украсуваат таванот на гипс картон?Како да се украсуваат таванот на гипс картон?
Како да се направи ѕид од гипс картон со рацете?Како да се направи ѕид од гипс картон со рацете?
Гипс картон со рацетеГипс картон со рацете
Гипс картон тавани во ходникотГипс картон тавани во ходникот
Како да се направи една кутија на drywall?Како да се направи една кутија на drywall?
На таванот во ходникот на гипс картонНа таванот во ходникот на гипс картон
Таванот од две нивоа на гипс картон со рацетеТаванот од две нивоа на гипс картон со рацете
Кадрава тавани гипс картонКадрава тавани гипс картон
» » » Како да sheathe таванот гипс картон?