ma.ladyv.ru

Некои изолација на таванот е подобро?

Што е подобро за изолација на таванот

Изолација на таванот може да се инсталира од страна на таванот, на задната страна од него, а од собата. Во зависност од одговорот на ова прашање: Каков вид на изолација, таванот

подобро, тоа може да биде различна. И секој господар различни параметри може да поправка во овој поглед. Размислете најпопуларните греалки.

минерална волна

Различни видови на минерална волна - една од најпознатите широко се користи решенија за одговор, што е подобро да се изолира изолација на таванот. Овој материјал може да имаат различни дебелина, достапни во ролни или во форма на душеци. волна често се обезбедени од една страна спречиле слој што значително се зголемува топлина изолација ефект. Може да се користи и во затворени простории и на отворено.

некои изолација за luchshe1 таванот

фолија пена

Материјалот за изолација е слој пена пена, со една страна има површина фолија. Така, и покрај нејзината мала дебелина, генерално има многу висока топлинска изолација. Често, на пример, се одлучи што подобра изолација на таванот во бањата, а потоа се користи комбинација на минерална волна и foamed полиетиленски пена, како што тие се обезбеди одлична бариера против локација загубата на топлина.

некои изолација за luchshe2 таванот

Пена и polipleksПена polyplexes и - греење материјали од различни полимери, произведени во форма на плочи и има одлични изолациони својства. Поради неговата мазна структура, кога изборот на она што е најдобро за изолација на таванот од дома, тие се често изборот паѓа со изолација внатре. Над изолатор слој на пена или polyplex може веднаш да се изврши по завршувањето, маскирање елементи за прицврстување. Пена може да имаат различна густина.

некои изолација за luchshe3 таванот

А polyplexes за лесна работа е предвидено со посебен аспект, кој им овозможува на листови цврсто се вклопат во една со друга.

некои изолација за luchshe4 таванот

експандирана глина агрегат

Експандирана глина - природен изолатор, направени од специјални видови на глина. Тоа се користи кога се работи со рака сведување.

Видео: Што е изолација за подобра рамка куќа

Видео: Тест за изолација (без рекламирање), кој е подобар?

Видео: градежништво. Дел 6: изолација на таванот минерална волна.

Видео: експандирана глина со изолација на таванот тајна технологија / Haydite затоплување на таванот тајна технологии

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се направи таванот во приватна куќа?Како да се направи таванот во приватна куќа?
Изолација за бањаИзолација за бања
Топлинска изолација на таванот во куќата со ладна покривотТоплинска изолација на таванот во куќата со ладна покривот
Изолација за балконИзолација за балкон
Шумоизолации на таванотШумоизолации на таванот
Топлинска изолација на чардак PenoplexТоплинска изолација на чардак Penoplex
Како да се изолира тавани во бањата?Како да се изолира тавани во бањата?
Како да се изолира балкон внатре?Како да се изолира балкон внатре?
Како да се изолира на таванот во приватна куќа?Како да се изолира на таванот во приватна куќа?
Изолациони материјали за покрив мансардатаИзолациони материјали за покрив мансардата
» » » Некои изолација на таванот е подобро?