ma.ladyv.ru

Звучна изолација за станови

Звучна изолација за станови

За жал, ситуацијата каде што бучавата од соседите се меша со спиењето, или едноставно непријатно, се блиску до многу. Со ваквите проблеми со кои се соочуваат жителите на различни згради, стари згради и нова зграда фонд. Панел и блок куќи не се обезбеди целосна Шумоизолации. Сепак, сите од нас куќа - ова е местото каде што сакате да се опуштите, да се развивам и да се чувствуваат заштитени од надворешни надразнувачи. Ако сериозно збунет од навлегувањето на надворешни звуци, постои решение - изолација за стан.

видови на изолација на шум

Почетна изолира соба од бучава, проверете сите зглобови на ѕидовите на подови. Тоа е важно да се напомене дека при инсталирањето на бучава материјали за изолација во една соба, вие може значително да се намали просторот. Ако одлучите да се изврши оваа постапка, а потоа ние ќе ви кажам за најчестите типови на звукоизолирани соби. И исто така ги опишуваат најефективниот материјали за Шумоизолации стан.

Звучна изолација на таванот стан, обично со користење на материјали со висок коефициент на звучна изолација, исто така, се обрне внимание на дебелината на материјалот и отсуството на супстанции кои се штетни за организмот. Често за звучна изолација на таванот во станот се користи минерална волна. Материјал се продава во форма на плочи. Вие исто така може да се користат самолепливи запечатување лента која се состои од еколошки материјали.

остварување Звучна изолација за подови во стан, исто така се користи минерална волна, како и се прошири глина, перлит или пена одбор. За ефикасно резултат звук одраз материјали кои се користат во комбинација со звук-апсорпција. Најчесто се користи drywall, конкретни ферман.Звучна изолација на ѕидовите во станот направени со користење на гипс картон профил. Можете да ги користите хардвер, дрвени летви, преку кои ќе се дефинира на ѕидовите на профилот.

Прв звук процес изолација, бидете сигурни дека Звучна изолација за kvartiry1дека ѕидовите не се дупки и празнини. Во тој случај, тие ќе треба да се прикријат недостатоците со цементен малтер. Како да дојдеме до дизајн на рамка, која ќе биде фиксна во 2 cm од ѕидот. Тогаш мора да се стави материјал звук-апсорпција во кадарот - стаклена волна, рок волна. Меки материјали се избрани со цел да звучи апсорпција. Откако ќе се направи на постапката што треба да се зацврсти drywall до профилот, и лепак на врвот на посебна мрежа и shpaklyuem.

Видови на намалување на шумот станува се повеќе и повеќе за стан со секој изминат година. Со користење на современи материјали и следење на инструкциите, можете лесно да се направи себе си звучна изолација во секоја соба.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се звукоизолирани ѕид од соседите?Како да се звукоизолирани ѕид од соседите?
Шумоизолации на таванотШумоизолации на таванот
Затоплување на подот на првиот катЗатоплување на подот на првиот кат
Звучна изолација на таванотЗвучна изолација на таванот
Пред греалкаПред греалка
Шумоизолации на ѕидовите во станотШумоизолации на ѕидовите во станот
Шумоизолации drywallШумоизолации drywall
Кат звучна изолација под ферманКат звучна изолација под ферман
Звучна изолација на таванот во станотЗвучна изолација на таванот во станот
Шумоизолации во станШумоизолации во стан
» » » Звучна изолација за станови