ma.ladyv.ru

Децата на Селин Дион

Децата на Селин Дион

Селин Дион Мари Клодет е канадски пејач, кој има моќен вокал податоци. Таа има постигнато огромен успех низ целиот свет и сега гордо ја носи титулата на најдобро продаваниот пејач на сите времиња. Историја Селин Дион - одличен пример на она што судбината не можеме да се потпреме, бидејќи тоа може да се претстави неверојатно тежок тест, која крши човекот. Пејачката упорно ги претрпе сите од удари на животот, паѓа на својот пат, кој заслужува голема почит.

Биографија и деца Селин Дион

Љубов и талент за музика од Селин појави во млада возраст. И покрај фактот дека нејзините родители се во прилог покрена тринаесет деца, тие ја разви талент на неговата ќерка. Веќе во 12-те години Дион напиша својата прва песна на авторот. брат Селин одлучи да испрати снимање на глас од сестра на познатиот производител Рене Anzhelilu. Всушност, од тој момент и почна нејзината вистинска музичка кариера. По Рене почна да се врти Селин Дион, неговата популарност е стекнување на брзина. Девојката победи на музички фестивали во различни земји, така што славата на тоа прилично брзо се шири и веќе со издавањето на првиот албум, таа стана многу познат.

Личен живот Селин Дион и подарок на судбината - децата!

Селин додека работел со Рене, таа сфати дека е во љубов со него. Таа призна дека на неговиот продуцент и ментор. Одговорот не е долго во наредните. Љубовта за неговиот оддел беше за мажи мост во нормален живот, бидејќи во тоа време тој само се разведе од својата втора сопруга, и страдаше многу во овој поглед. Нивната роман изјави за целиот свет, а во 1994 година тие биле во брак во Notre-Dame Монтреал. Селин беше неверојатно среќен, ништо да се зборува за право и лево. Меѓутоа, кога звучеше прашања за тоа зошто тие немаат деца, уметникот се обидел да го одврати многу зафатен и избезумени темпо на живот.

Кон крајот на 90-тите години на семејството фатени со голема несреќа - Рене болен. Тој се најде со рак на грлото. Селин откажа од нејзината кариера, шоу-бизнисот и стана домаќинка и медицинска сестра. По операцијата, и хемотерапија болеста исчезнала, но Селин Дион се грижите како тие може да роди деца. Сите лекари во еден глас му одговори дека тоа е невозможно. Колку болници или патувал жена, одговорот секогаш беше разочарувачки.Откако Селин доби на лекар, кој експериментирал со замрзнати ембриони. Тоа беше тој кој им помогна на парот да се стане среќен родители. Во тоа време, Селин Дион сфати дека семејството и децата, за неа е најважното нешто во животот. во 2001 година Селин и Рене Тие станаа родители. првото дете е роден Рене-Чарлс. Среќата се врати во својот дом, и пејачот почна да пее повторно. Селин doted на бебето, и е опремен својата куќа, па семејството дека нивниот син е во тоа што е можно поудобно. Подигање на дете актерка Тутор, бидејќи се плашеше да му верувате на мојата среќа целосно непознат.

И покрај шест неуспешни обиди да забремени повторно, во 2010 година, излегоа на виделина убава близнаци - момчето што беше наречен Селин и Рене Еди и Нелсон. Селин Дион и Рене Angelil не може да веруваат дека нивната среќа и фактот дека нивните деца се уште треба да се роди, и покрај многуте пречки. Пејачката плаќа многу време едукација на сите деца, и покрај продолжувањето на кариерата. Селин Дион со нејзиниот сопруг и децата патувале многу и поминал одмор заедно.

Многу луѓе се прашуваат колку деца Селин Дион? Денес уметникот има три прекрасни синови. И покрај фактот дека тој ги комбинира кариера и личен живот, сепак, забележува дека семејството секогаш ќе биде за неа во на прво место.

видете исто така
  • Селин Дион, Марион Котијар и другите во шоу нова колекција на Кристијан Диор
  • Медиумите објави содржината на тестаменти жена Селин Дион
  • Биографија и личниот живот на Селин Дион

И колку години децата Селин Дион сега? Најстариот син Рене-Чарлс во моментов е 14, и близнаците Еди и Нелсон за 5 години.

Бремените Селин ДионСелин Дион со нејзиниот сопруг и синСелин Дион и нејзиниот син во Дизниленд
Селин и Рене и неговиот најстар синСелин Дион близнациСелин и Рене со близнаци
сопруг Селин Дион оди рака под рака со својот синСелин Дион со нејзиниот сопруг и близнациСелин Дион со нејзиниот сопруг и децата во Лас Вегас
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Биографија Лејтон МестерБиографија Лејтон Местер
Женски комплети 2012Женски комплети 2012
Розова палтоРозова палто
Селин чантиСелин чанти
Децата на Melissa EtheridgeДецата на Melissa Etheridge
Ќерката на Џим КериЌерката на Џим Кери
Поени FendiПоени Fendi
Биографија на пејачката РијанаБиографија на пејачката Ријана
Децата Наталија ВодјановаДецата Наталија Водјанова
Децата на Џеки ЧенДецата на Џеки Чен
» » » Децата на Селин Дион