ma.ladyv.ru

Како да се готви компири zrazy со мелено месо?

Како да се готви компири zrazy со мелено месо

Во класичен рецепт zrazy на пире од компири подготвени со мелено месо, но никој не престанува да експериментирате со пломби, ако на пример можете да додадете мелено печурки, зелка или домати, не Zrazy престанува да Zrazy. И месото, може да се користи различен вкус и затоа, исто така се промени. Можете дури и да ги готви во рерна. Така што да понуди малку за промена на основен рецепт и готви zrazy малку нови.

Како да се готви компири zrazy со мелено месо во рерна?

состојки:

 • Компири - 1.000 g;
 • морско оревче - 5 g;
 • Јајце - 2 парчиња;.
 • соја сос - член 5. лажици;
 • Кромид - 1 компјутер;.
 • брашно - 1 чаша;
 • Моркови - 1 компјутер,.
 • мелено свинско месо (говедско или pig-) - kg;
 • сол, сушен лук, зачини да избираат од;
 • breadcrumbs.

подготовка

Компири се прочисти и го стави на чорба, а не само сол, така што нема да свариш. Сецкан кромид и рендан морков СРЈ и да додадете на нив критикувам, а подоцна и на лук и соја сос, СРЈ не трае долго, па филот не стане сува. Додадете сол на крајот на кутии не се стврдне. Од готовиот компири се исцеди водата целосно и се претвори во пире. Пржени мелено месо и уништите блендер, да се направи мека и мазна. Се разбира можете да каша од компири и обичните tolkushkoy, но по блендер тоа е многу подобро обликувани.

Во неколку млака компири додадете морско оревче и едно јајце, се меша. Потоа, додадете го брашното и месете повторно, му даде збор малку да се развие на глутен.Рацете маст со растително масло, компир patty формирање, на половина пат се стави на кутии на мелено месо и печат во компири, за да се избегнат празнините, и компир мешавина околу кутии беше целина. Секоја таква парче валани во трошки од леб и се шири на лист, со масло. Размахване едно јајце и палто со сите zrazy четка. Готвење печка со температура од 180 степени околу еден час додека не се појави кафена кора.

Zrazy компири со пилешко месо и печурки

состојки:

 • компир - 2 кг;
 • кромид - 3 парчиња;.
 • печурки - 300 g;
 • пилешки филети - 400 g;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • брашно - 10 чл. лажици;
 • сол, растително масло, пипер.

подготовка

Филе вриење и оставете го во супа. Компири и готви до тендер, но сите се отстранува водата.

Печурки и кромид сече по случаен избор и лесно СРЈ. Оди преку компири месо мелница, се меша Zrazy компири со пилешко месо и печуркитоа со јајца и брашно и месете добро. Варено месо и пржени печурки, исто така, се бланширан со мелница, направени до малку супа до кутии што беше сочни и се меша. Не заборавајте на сол и бибер, мелено месо и компир тесто.

Zrazy треба да sculpt додека компирите се уште малку топло, тогаш тоа е повеќе еластичен. Подмачкани со масло раце формирање oladushek тесто, се стави на кутии и заврши во еден компир во форма на пита. Ние придаваат убава форма и се пржи во тава до саканата боја.

Видео: Како да се готви компири zrazy со мелено месо, едноставен чекор по чекор рецепт

Видео: Компир zrazy со мелено месо.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy месо со печуркиZrazy месо со печурки
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
Како да се готви компири zrazy?Како да се готви компири zrazy?
Компир zrazyКомпир zrazy
» » » Како да се готви компири zrazy со мелено месо?