ma.ladyv.ru

Zrazy компир со зелка

zrazy компир со зелка и печурки

zrazy

донекаде сличен колачи. Оваа иста burrito внатре. Тоа е најразновидна - месо, печурки, зеленчук. Ние ќе ви кажам како да се готви zrazy компири и зелка. Оваа едноставна антена е прекрасен спектар на вашата исхрана, во прилог на неговата подготовка треба само оние производи кои се секогаш при рака.

Zrazy со компири и зелка - рецепт

состојки:

 • Компири - 1 кг;
 • суровини јајце - 1 компјутер,.
 • Пченично брашно - 220 g;
 • млеко - 160 ml;
 • морков - 130 g;
 • Томато паста - 100 g;
 • зелка belokochannaya- 900 g;
 • Кромид - 220 g;
 • сол, црн пипер;
 • растително масло без мирис.

подготовка

Пилинг компири, се готви до тендер, а потоа се скрши. Рендан кромид СРЈ во малку масло, додадете рендан морков и рендан зелка. Прелива вода (околу 200 ml) и домат паста се шири. Сол, бибер и се меша добро. Под затворен капак зелка врие 20 минути на тивок оган. Мелени компири додадете јајце, топло млеко и се меша темелно. Сега, додадете брашно и месете го маса и повторно. Започне формирање zrazy - дланките навлажнета со вода, ние ги собираме малку тесто, се формира торта, се стави на кутии неа од зелка и zaschipyvaem раб. ги урнат во брашно или трошки и пржете додека светло кафена боја.

Може да се земе како основа за овој рецепт и готви компири zrazy зелка во рерна. Во ова место, нашите празен лист и се пече во минута 35. На печката и не треба да биде силно сензационен, 180 степени ќе биде доволно. Совршено надополнување на ова јадење е кисела павлака.

Како да Zrazy компир со зелка и јајцето?

состојки:

За тестото:

 • Компири - 650 g;
 • сурови јајца - 3 ЕЕЗ;.
 • Пченично брашно - 7 чл. лажици.


За фил:

 • никулците - 200 g;
 • крем 20% масти - 1 лажица масло. лажица;
 • варено пилешко јајца - 2 парчиња;.
 • сол, црн пипер;
 • зелена боја.

За breading:

 • лебни трошки;
 • суровини јајце - 1 компјутер.

подготовка

Компирите се варат, а потоа го скрши за да добиете пире. Зелка ретко shinkuem и protushivaem додека не омекне. Ние ќе ја премести во сад, додадете ситно сецкан melenkimi јајца, павлака, сол, црн пипер и промешајте. Пире од компири додадете брашно, да се вози на јајца и месете го тестото. се подели на 10 парчиња. Секој од нив dunks во брашно, колачи од него и да се стави на кутии на врвот. Работ zaschipyvaem zrazy и натопи во тепани јајце, а потоа се стркала во трошки од леб или брашно. Пржени компири zrazy со зелка и јајце од двете страни додека убаво светло кафена боја.

Рецепт за компир zrazy со зелка и печурки

состојки:

 • Компири - 600 g;
 • суровини пилешко јајца - 1 компјутер,.
 • пченично брашно - 60 g;
 • путер - 65 g;
 • морков - 130 g;
 • зелка - 220 g;
 • Свежи печурки - 130 g;
 • кисела краставица - 1 компјутер;.
 • растително масло;
 • сецкани копар.
 • zrazy компир со зелка

подготовка

На чистат компири вари. Се отстранува водата и каша со додавање на брашно, сол, путер и јајца. Зелка ретко shinkuem, три моркови на terochke и печурки и кисела краставица сече на коцки. Бланширан лак СРЈ 2 минути, а потоа додадете зелка, моркови, се промешува СРЈ и заедно 8-10 минути. Сега додадете печурки, сол, бибер и варете уште 10 рудникот. Додадете краставица, сецкани копар, 2 минути се загрее и да го исклучите оган. колачи компир тестото се, во центарот на секоја стави малку кутии и zaschipyvaem раб. Минути до 4 СРЈ компир zrazy зелка и печурки на секоја страна.

Видео: Patties со компири и зелка retsept.Veliky видео снимка.

Видео: КОМПИР ZRAZAS со зелка, брзи јадења | Ирина Belaja

Видео: Patties со компири и зелка.

Видео: Компир zrazy со зелка и сквош кавијар

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Компир колачи со зелкаКомпир колачи со зелка
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
Како да се готви компири zrazy?Како да се готви компири zrazy?
» » » Zrazy компир со зелка