ma.ladyv.ru

Zrazy компири со пилешко

Zrazy компири со пилешко

Zrazy компири - една од оние класични јадења што секој од нас вкусил во детството. Ако сте пораснале и не изгуби интерес компир patties

со различни топинги, а потоа се обрне внимание на следниве рецепти.

Zrazy компир со пилешко - рецепт

состојки:

 • Компири - 900 г;
 • Јајца - 2 парчиња;.
 • Брашно - 40 g;
 • трошки од леб;
 • Кокошка - 380 g;
 • морков - 100 g;
 • целер - 60 g;
 • кромид бела - 100 g;
 • Лук - 3 чешниња;
 • растително масло - 15 ml.

подготовка

Изми компир клубени се вари во јакни, нека се излади малку и чиста. Бришење на компири со јајца и брашно, додадете малку сол, вкупната маса на конзистентноста требало да биде доста густа, така што за време лиење на компири од лепење на дланка.Пилешки критикувам. Passeruem сецкани моркови, целер и кромид со 6-7 минути, ги стави лук и половина минута подоцна, а и самиот Куру. Кога месото е подготвена, го стави на мал колач од компир и поврзете го на работ, така што сè што внатре е покриена со компири. Zrazy натопи во јајце и посипете со breadcrumbs, а потоа пржете на двете страни до Браунинг. Ако сакате, на полнење може да се разликуваат значително никакви адитиви, од страна на подготовка компир zrazy со пилешко и сирење, на пример.

Zrazy компири со пилешко и печурки

состојки:

 • Компири - 750 g;
 • печурки - 225 g;
 • мелено пилешко - 225 g;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • Paprika - 3 g;
 • Лук - 2 zubchika-Zrazy компири со пилешко и печурки
 • трошки од леб.

подготовка

Лушпа на компири во нивните јами, претворете го во пире и ладна во топла состојба.

Уништи печурки и пржете со лук и пиперка. Додадете печурки да zazharki пилешко и да чекаат додека месото се готви. Стави кокошката на торта на пире од компири, работ zaschipyvaem, zrazy натопи во јајце и посипете со breadcrumbs. Загрејте ја рерната на 180 степени и се подготвува компир zrazy со кокошка во печка за 25 минути.

Видео: Компир zrazy со месо од Иван

Видео: Zrazy компири со пилешко.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Компир patties со мелено месоКомпир patties со мелено месо
» » » Zrazy компири со пилешко