ma.ladyv.ru

Компир zrazy

компир zrazy

Компир zrazy - оригинални сад, кој ќе ги красат празнично јадење или различни секојдневни табелата. Рецептот на подготовка е прилично едноставна, вие само треба да се утврди на полнење. Денес ние ќе ви кажам како да се готви вкусна и срдечна компир zrazy.

Рецепт zrazy компир со месо

состојки:

 • компири - 10 парчиња;.
 • растително масло - 200 ml;
 • брашно - 3 лажици. лажици;
 • трошки од леб - член 5. лажици;
 • зачини;
 • јајце - 1 компјутер.

За фил:

 • кромид - 1 компјутер;.
 • морков - 0,5 PS;.
 • мелено свинско месо - 350 g;
 • зачини.

подготовка

Свинско месо критикувам кафена во растително maslitse, podsalivaya вкус. Следно, се фрли сецкан кромид и морков, рендан ленти. Passeruem месо со зеленчук за 15 минути, а потоа се префрли во сад. Компири се чистат, shinkuem големи парчиња и се вари додека готви. Потоа точно се спојат вода, малку олади, се обидува да се вози на суровини јајце и да се урнат во хомогена пире. Следна Истурете делови брашно и месете го тестото беспомошна компири. Влажни раце sculpt од тоа мали тортиљи, лежи во средината на секоја од кутии, покријте го со врвот на тестото и се формира zrazy пире од компири. ги урнат во breadcrumbs и пржете во сончогледово масло на сите страни.

Zrazy компири со јајца и кромид

состојки:

 • компири - 5 парчиња;.
 • јајце - 3 парчиња;.
 • зачини;
 • растително масло.

За фил:

 • јајца - 5 парчиња;.
 • свежи билки;
 • зелени кромид.

подготовкаКомпири чисти, се вари, а потоа каша во хомогена пире. Кук тврдо варени јајца, кул, ослободени од школка и да ги уништите на ренде. Додадете сецкани зелени кромид и зачинете со зачини по вкус. Пире од компири се за воведување на сурови јајца, додадете брашно и се промешува. Формираат тортиљи тестото, се шири на кутии во центарот и да формираат мали овални zrazy. ги урнат во брашно и пржете додека готви во топла растително maslitse.

Zrazy компир со зелка

состојки:

 • Компири - 500 g;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • брашно - 3 лажици. лажици;
 • зелка - 300 g;
 • Моркови - 1 компјутер,.
 • пипер - 0,5 PS;.
 • домат паста - 2 лажици. лажици;
 • breadcrumbs - да вкус;
 • зачини.

подготовка

Компири чисти и се вари во тенџере додека не омекне. Потоа одвод, се пасира, се 'додека не се Пире и угасне. Да се ​​подготви кутии зелка ситно shinkuem, кафеава maslitse зеленчук, додадете сецкан кромид, рендан морков, пиперка, ситно, и малку доматно пире. Зачинете со зачини и печење мачен под капакот затворен за 10 минути. Пире од компири влезат во јајца, додадете брашно и се промешува. Од овој тест, ние се направи тортиљи, се стави на кутии во средината на zrazy и sculpt. пржете додека не се направи, се тркалаат во трошки од леб во прв план.

Рецепт zrazy компири со печурки

состојки:

 • Компири - 800 g;
 • растително масло - 3 лажици. лажици;
 • лебни трошки - 6 лажици. лажици;
 • зачини;
 • Јајце - 2 парчиња.

За фил:

 • кромид - 1 компјутер;.
 • растително масло - 2 лажици. лажици;
 • зачини;
 • свежи печурки - 300 g

подготовка

Компири се мијат и се варат во лушпаzrazy компири со печурки рецепт додека тендер. Процес и светилка melenko shinkuem. Печурки се мијат, се сече на коцки и obsushivayut. Варени компири се прочисти и да се трансформира со помош tolkushkoy пире. Ние се воведе суровини јајце и фрли зачини по вкус. Во тава се загрее малку путер и зеленчук пржени печурки и кромид до златна боја. После тоа, формирајќи маси на компир колачи, во средината на ширењето секое полнење и формираат мали patties. Следно, ги натопи во тепани јајце, посипете со breadcrumbs и пржете добро на сите страни над средна топлина. Да му служи на јадење топло со кисела павлака сос.

Видео: Компир zrazy полнети со месо

Видео: Компир Zrazy директно се топи во вашата уста опција буџет (Компир catlets Zrazy)

Видео: Па, oochen вкусни - Компир Zrazy!

Видео: Компир со печурки zrazy

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Patties на пире од компириPatties на пире од компири
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Компир колачиКомпир колачи
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт