ma.ladyv.ru

Zrazy компир со сирење

Zrazy компир со сирење

компир zrazy

- една од најпознатите вкусни јадења од компири. Тие може да се готви со месо и зеленчук пополнување со печурки и јајца. Многу вкусна zrazy добиени со користење за пополнување сирење во комбинација со друга храна. Ако сте љубители на сирење, рецепти, кои ги опишуваат денес - за вас.

Zrazy компир со печурки и сирење

состојки:

 • компири - 1,5 kg;
 • габи (може да се земе било кој) - 500 g;
 • сирење - 120 g;
 • Јајце - 2 парчиња;.
 • путер - 30 g;
 • магдонос и копар - 25 g;
 • крекери или брашно за breading - 75 g;
 • растително масло - 100 ml;
 • сол и бибер - по вкус.

подготовка

Компири очисти, подготвени да се готви со додавање на сол, се отстранува водата, ставете путер, каша tolkushkoy (не блендер) и даде да се излади. Потоа додадете јајца, сецкан зеленчук и се меша добро.Додека компирот се вари и се излади, нека кутии. Изми, сецкани печурки, кромид и пржете додека готви. Леќата по вкус со сол и црн пипер. Сирење се фаќа на ренде.

Сега ние се формира zrazy. Во центарот на торта направени од компири, се стави на печурки и сирење. Потоа тортата се менува за да се скрие кутии прикачите zrazy убава овална форма, е натопена во брашно или презла и се пржи во растително масло од двете страни додека темен.

Zrazy компир со сирење и шунка

состојки:

 • компири - 1,5 kg;
 • шунка - 300 g;
 • сирење - 120 g;
 • Јајце - 2 парчиња;.
 • путер - 30 g;
 • крекери или брашно за breading - 75 g;
 • растително масло - 100 ml;
 • Zrazy компир со сирење и шунка
 • сол и бибер - по вкус.

подготовка

разладено варен компир пире со путер и пире од компири, да се вози на јајца и се меша. За пополнување шунка сече на коцки или ленти, се тријам со сирење на ренде. Центарот на компир колачи стави шунка и кашкавал, форма zrazy и пржете во растително масло додека убава темно кафена боја. На сличен начин, исто така е можно да се подготви компир zrazy сирење или јајца и сирење и билки. Во секој случај, тоа ќе излезе многу вкусна, и со кисела павлака - едноставно Yum!

Видео: Компир zrazy сирење.

Видео: Компир zrazy пополнети. Едноставна и вкусна.

Видео: Компир zrazy со печурки и сирење

Видео: Компир zrazy со месо и сирење рецепт чекор по чекор

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy месо со печуркиZrazy месо со печурки
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
» » » Zrazy компир со сирење