ma.ladyv.ru

Zrazy компир со месо

zrazy компир со месо

Zrazy - е едноставен, ефтин, задоволување, но исто така и многу вкусна чинија. Како да се готви zrazy компир со месо, учат со читање на овој член.

Zrazy компир со месо - рецепт

состојки:

 • Компири - 1 кг;
 • кромид - 200 g;
 • мелено свинско месо - 400 g;
 • морков - 150 g;
 • брашно - 100 g;
 • сол;
 • пипер;
 • breadcrumbs;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • рафинирано растително масло.

подготовка

Земјата свинско стави во тава и варете додека месото не почне да се осветли. Melenko се додава крупно исечен кромид, пипер и сол по вкус. Моркови се чисти, и помина низ голема ренде, додадете на месо. Пржени мелено месо со зеленчук до тендер и ние смена во сад. Се чисти и се вари компирот. Потоа, течност е исушена, за да се вози на јајца и каша компир пире. Истурете го брашното и мешајте. Тоа би требало да достигне густа маса. Формираат мала торта во центарот на ширењето на кутии. Ние ќе ја постави на врвот на компир тестото и се формира zrazy ги урнат во breadcrumbs и пржете додека светло.

Zrazy вкусни компир со месо и печурки - рецепт

состојки:

 • компири - 1.4 kg;
 • Говедото - 400 g;
 • бела сушени печурки - 150 g;
 • кромид - 120 g;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • морков - 100 g;
 • 73% путер масти - 100 g;
 • брашно - 120 g;
 • сол;
 • црн пипер.

подготовкаСушени печурки се пополни со врела вода, по 10 минути, истурете вода. Потоа повторно, се посипува врела вода и даде еден час да се застане. Во меѓувреме, се вари додека варен компир, водата е исушена, каша, сол, бибер, додадете брашно, јајца и добро промешајте. За кутии месо пресврт во мелница за месо, додадете го сецкани печурки, сецкан кромид и рендан морков. Пржено месо со зеленчук во тава за 40 минути под капакот. Додај во крајот на путер, при пополнување ќе биде повеќе вкусен, сол и се промешува. Сечење одбор беше покриен со проѕирна фолија, zrazy компир со месо и печуркималку намачкајте со неговата нафта. Влажна лажица регрутира компири, го стави на лента, притиснете надолу малку на лево тортилја. Во центарот се стави на пополнување и печат на рабовите. Коски zrazy компир со месо и печурки во breadcrumbs и пржете додека светло.

Zrazy компир со месо, исто така, може да се готви во рерна. За таа цел, ние ги стави на сад за печење и се пече на умерена температура од околу половина час до светло кафена боја.

Сега дека знаете како да се готви zrazy компири со месо. Како што можете да видите, тоа е апсолутно не е тешко. Секој уживате во вашиот оброк!

Видео: Компир zrazy - моркови со месо

Видео: Компир Zrazy) Zrazy Компир со месо)

Видео: Компир со месо zrazy

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Компир patties со мелено месоКомпир patties со мелено месо
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
» » » Zrazy компир со месо