ma.ladyv.ru

Zrazy компири со јајца и кромид

zrazy компири со јајца и кромид

Ако не сте се обиделе zrazy компир полн со јајца и зелени кромид, ви препорачуваме да го користите предложените рецепти и да ја цениме одличен вкус на ова јадење.

Zrazy компир со јајце и зелени кромид - рецепт

состојки:

 • Компири - 940 g;
 • пченично брашно - 45-60 g;
 • селанец путер - 30 g;
 • стебленца на зелени кромид - 2-3 ЕЕЗ.;
 • средни јајца, тврдо варени - 3 ЕЕЗ;.
 • суровини јајце - 1 компјутер,.
 • павлака дебела - 55 g;
 • sprigs на свежо млади копар - 3-5 ЕЕЗ.;
 • земјата црн пипер - по вкус;
 • голем сол - да вкус;
 • трошки од леб - 120 g;
 • зеленчук рафинирано масло.

подготовка

За да се подготви почетна основа за компир јадења. За овој зеленчук грутки се мијат, чистат, се сече на неколку парчиња и се вари додека не омекне, се посолува по вкус во вода. Во исто време за готвење, чистење на melenkimi и ситно јајца и средни shinkuem мијат стебленца на зелени кромид. Ставањето на кромид и маса јајце во сад, се додава павлака, сецкани melenko анасон, сол и бибер и нежно се меша.Со готовиот компир спојување вода каша и зеленчук парчиња tolkushkoy даде кул, а потоа додадете брашно, суровини јајце, мек путер и се меша темелно.

На готови компир маса формирање колачи, пополни секое полнење и, виткање на рабовите, да се подготват zrazy триаголник во облик сличен на шницли. Сега paniruem производи во breadcrumbs и се прошири во тава во топла растително масло без вкус. Откако Zrazy темен на вкусна кора од двете страни, отстранете ги на чинија и служат, додавајќи павлака, зеленчук и билки.

Zrazy компир со јајца и кромид во сирење тесто во рерна

состојки:

 • Компири - 940 g;
 • пченично брашно - 30 g;
 • селанец путер - 35 g;
 • стебленца на зелени кромид - 2-3 ЕЕЗ.;
 • средни јајца, тврдо варени - 3 ЕЕЗ;.
 • тврдо сирење (по можност пармезан) - 60 g;
 • свежо земјата црн пипер - по вкус;
 • голем сол - да вкус;
 • трошки од леб - 115 g;
 • Свежа зелена копар - по вкус.

подготовка

Компир база и полнење се подготвува на ист начин како и во претходниот рецепт. излупени клубени Zrazy со јајца и кромидкомпир се вари додека не омекне, солени со вода, а потоа и на каша да каша државата и по ладењето се меша со масло и брашно. Варен и излупени варени јајца melenkimi коцки уништите и се меша со сецкани зелени кромид, додавајќи, ако сакате, сецкани копар. Сирење Бришење во мал ренде и да го загрева рерната на 200-220 степени. Ние правиме zrazy, поставување на пополнување на формирана торта и компир zaschipnuv работ нив paniruem во чипови и сирење поставени на подмачкана тава. Испрати производи да се пече вкусна светло кафена боја.

Видео: Компир zrazy (potato-) Едноставни рецепти од CookingOlya

Видео: Zrazy компир

Видео: Компир со печурки zrazy [Рецепти Бон appetit]

Видео: Месо zrazy со јајце и зелени кромид patties или полнети

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Компир палачинкиКомпир палачинки
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Рецептот на компир палачинки со кромидРецептот на компир палачинки со кромид
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
» » » Zrazy компири со јајца и кромид