ma.ladyv.ru

Zrazy месо со печурки

zrazy месо со печурки

Zrazy нејзиниот изглед е многу слично на обичните хамбургери, особено ако тие се месо. Но, само земе залак ќе бидете пријатно изненадени, како zrazy разлика cutlets се состои не само на цврста месо, а има вкусна пополнување внатре. Ние го имаат напишано неколку големи рецепти за месо, навистина вкусна zrazy и објасни како да ги подготват, правејќи кутии со миризливи печурки.

Zrazy месо со печурки и јајца

состојки:

 • свинско филе - 500 g;
 • говедото - 300 g;
 • свежо сало - 150 g;
 • Лук - 2 чешниња;
 • Компири (среден) - 2 единици;.
 • бел леб - 100 g;
 • пипер, сол - да вкус;
 • кромид (медиум) - 2 единици;.
 • остриги печурки - 600 g;
 • путер - 60 g;
 • пилешки јајца - 1 (во мелено), 5 (кутии);
 • breadcrumbs - 70-80 g;
 • растително масло - 150-170, на

подготовка

Прескокнувањето на парична казна сито мелница масти свеж лук, излупени компири, леб натопени во вода. Промена на поголеми сито и да скокнеш на месо од два вида (говедско, свинско месо) со кромид.

Сите состојки за да вашиот вкус бибер и посипете со сол. Додадете јајце, одделени од школка и се меша сите мелено месо додека не се изедначи.

На солена вода се вари околу 15 минути остриги. Нека се излади, се сече и се пржи во растително масло тоа. Варени јајца случајно, но ситно се исецка и се комбинираат со ostyvshimi печурки. Земете ренде со големи дупки и се фаќа frostbitten нејзиниот путер, која лежи во јајца со печурки и се промешува сето заедно.Отчеквам малку кутии и го формуларот за Пети директно на дланка, во кои се наметнуваат нашите кутии и го затворите, се приклучи заедно рабовите на тортиљи. Трошки за breading паѓа надвор zrazy доби и ги стави во веќе испаруваат путер во тава. Седум минути пржете на двете страни и да добиеме месо zrazy со сочни пополнување на мирисна печурки и јајца.

Рецепт zrazy месо со печурки и сирење во фурна

состојки:

 • подготвени земјата свинско месо - 800 г;
 • исушените бел леб - 2 делови;
 • млеко - 200 ml;
 • кромид (низок) - 3 единици;.
 • Лук - 2 чешниња;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • мајонез - 2 лажици. лажици;
 • Гриз - 2 лажици. лажици;
 • пипер, сол - да вкус;
 • сирење "руски" - 400 g;
 • печурки - 350 g;
 • брашно, презла - 4 чл. лажици;
 • растително масло - 150 ml.

подготовка

На парична казна сито мелница пропушти леб натопени во млеко (не присилува), излупени кромид, лук и се комбинираат сите подготвени со мелено месо. Како дополнување на овој меша на јајца, мајонез, гриз, посипете со црн пипер,рецепт zrazy месо со печурки сол и се меша сите се стави во ладна за еден час.

Секој печурки сече на 6-8 парчиња и ги пржете во растително масло. Преку ренде со најголем дупки фаќа сите на сирење и се подели на два дела, од кои еден е во комбинација и се меша со ostyvshimi печурки.

Земи малку мелено месо и дланките ситно го лиен во форма на fritters и се наоѓа во центарот на кутии. Затворање раб, оставајќи кутии внатре, валани во мешавина на брашно и трошки од леб и ги постилаа на подмачкан сад за печење. Печете 20 минути во рерна на 185 степени, а потоа ние ја zrazy посипете преостанатите сирење, и повторно во рерна за 15 минути.

Видео: Zrazy мелено со печурки вкусни рецепти!

Видео: Zrazy месо со печурки / готвење лесно

Видео: Zrazy месо со печурки // КАКО ДА Zrazy со печурки

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
Како да се готви компири zrazy?Како да се готви компири zrazy?
Компир zrazyКомпир zrazy
» » » Zrazy месо со печурки