ma.ladyv.ru

Месо полнети zrazy

Месо полнети zrazy

Ние се користат да се јавите Zrazy мал компир patties со пополнување месо, но сега постојат многу варијации на ова јадење, од кои еден е месо zrazy пополнети. Од котлети полнети со такви zrazy не се разликуваат, како нивното име - тоа е прилично популарната имагинација, сепак, садот дури и под тоа име треба да постои врз основа на нејзината оригиналност и интересен вкус.

Zrazy месо со компири кутии

состојки:

 • мелено говедско месо - 880 g;
 • пердуви зелени кромид - 3 ЕЕЗ;.
 • Лук - 2 чешниња;
 • магдонос;
 • Јајца - 2 парчиња;.
 • Дижон сенф - 10 g;
 • Брашно - 35 g;
 • Провансалски билки (сушени) - 2 лажици. лажици;
 • путер - 35 g;
 • Компир клубени (средна големина) - 2 парчиња.

подготовка

Pyurirovav лук со нотка на сол, додадете го меленото месо и неколку јајца, брашно и сецкани билки. Постојат, исто така, се стави на сладок сенф. Компир клубени вриење и pyuriruyte со Прованса билки. На готовиот пире се излади малку.

Поделба на мелено месо во делови, се претвори секој од нив во станот шницла, пире од компири се постават во центарот, малку црн пипер и ставете парче путер. Поврзете мелено говедско месо работ, така што за да се покријат пире. Прво, СРЈ patties до Браунинг, а потоа истурете малку вода и варете додека тендер.

Zrazy месо полнети со печуркиЕден од најпопуларните избори за месо топинги zrazy е комбинација на кромид и печурки со мала количина на сирење. Во нашиот случај врзување zazharku кромид, печурки е крем сирење.

состојки:

 • пилешко месо (мелено) - 570 g;
 • печурки - 130 g;
 • Кромид - 45 g;
 • чешне лук - 2 ЕЕЗ.;
 • крем сирење - 130 g;
 • сланина - 3 парчиња.

подготовка

Во тава се загрева со масти од парчиња сланина и го користат за да соте кромид и печурки. Кога соте е подготвена, додадете лук и извадете го садот од топлина. Се меша кутии со крем сирење и се распарчи сланина. Кутии сезона и splyusnite меѓу твоите раце. Во центарот на торта Стави печурки кутии, рабовите zaschepit. Ставете го садот на сад за печење и ставете го месото zrazy полнети печени во рерна на 190 степени 17-20 минути.

Zrazy месо со пополнување - рецепт

Zrazy месо со пополнување - рецепт

состојки:

 • мелено говедско месо - 780 g;
 • Brie сирење - 135 g;
 • Кромид - 130 g;
 • путер - '35

подготовка

Кромид прстени полека почнаа да растат во путер додека не caramelizing - 15-20 минути. Сезона на кутии и се става во центарот на секоја служат малку кромид и парче сирење, на рабовите поврзете заедно и СРЈ patties на скара или во добро загреана тава.

Видео: месо со јајца zrazy

Видео: Месо zrazy со кромид и јајце. Време е да се готви.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Компир patties со мелено месоКомпир patties со мелено месо
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
Како да се готви компири zrazy?Како да се готви компири zrazy?
» » » Месо полнети zrazy