ma.ladyv.ru

Zrazy компири со печурки

zrazy компир со печурки

Леснотија на подготовка, составот на различни опции за јадење и можност за промена на компонентите на вашиот вкус, направен zrazy

еден од најпопуларните јадења од интернационална кујна.

Zrazy потекло од Литванија и биле оштетени дел и извртени да се тркалаат месо полни со зеленчук и јајца. Со текот на времето, тие почнаа да се подготви и во други земји, со што нивните состојки за нивната подготовка.

Најпопуларните победа компир zrazy со печурки или полнети со месо. Како да се готви вкусна компир zrazy со печурки во различни начини, ги прегледуваме денес.

Zrazy компири со печурки и месо во рерна

состојки:

 • мелено месо - 150-200 g;
 • голема главица кромид - 2 ЕЕЗ;.
 • Компири - 750-800 g;
 • Печурки (остриги) - 150-200 g;
 • Јајце - 2 парчиња;.
 • путер - 25 g;
 • брашно - 1 чаша;
 • сол - да вкус;
 • бибер - по вкус;
 • павлака - да вкус;
 • лебни трошки - 150g

подготовка

На солена вода се вари претходно излупени и исечени компири. По готвење вода спојување и додадете парче путер и бибер по вкус, преку tolkushkoy компир каша. Ние им даде кул. Компири за пире од компири не е пожелно. Критикувам кромид и пржете со сецкани печурки во тава додека готви. Исто така, ние им даде кул.

Формира patties Zrazy слично. На рацете прави пире торта во средината на кои се наметнуваат составот на месо, печурки и кромид, готви во тава и заврши во таков начин што составот не се излезе на колачи компир. Zrazy формирање на овална форма. За да пире од компири не се држи во раце, ги мокрење со вода. Потоа вклучете zrazy валани во брашно, тепани јајце, лебни трошки и се шири на сад за печење, подмачкан. Загрејте ја рерната, се стави во тоа печење со zrazy претходно наводнување нив стопен путер. Се пече на максимална температура до светло кафена боја, околу петнаесет минути. Послужете со кисела павлака вкус zrazy.

Zrazy компир со печурки и сирење во multivarka

состојки:

 • шампињони - 200 g;
 • видови сирење - 120 g;
 • Компири - 650-700 g;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • Кромид - 1 компјутер;.
 • магдонос - 2 гранки;
 • за breading трошки - 100 g;
 • Лук - 2 чешниња;
 • путер - 35 g;
 • Маслиновото масло - 50 g;
 • сол - да вкус;
 • бибер - по вкус.

подготовкаПретходно исчистени и сецкан кромид коцки, СРЈ тоа за петнаесет минути во путер во multivarka функција поставка "риби". Ситно сецкан магдонос и печурки и да го повтори истиот начин на работење Multivarki пржење габи во маслиново масло. Истовремено се вари излупени и исечени компири, лесно солени вода, и по готвењето да го претворите во густа каша. Сите состојки даде кул. Потоа, кутии на печурки и кромид додадете рендано сирење, сецкан лук, сецкан магдонос и се промешува.

Форма на колачи на пире од компири и, откако ги стави на полнење, го затвора рабовите, давајќи Zrazy овална. Zrazy breading и поставени на дното Multivarki претходно одлив на останатите маслиново масло. Потоа, во "Жешка" на владата Браун им на двете страни.

Zrazy служи на маса со кисела павлака.

Постен компири со печурки zrazy

состојки:

 • среден компир - 8 парчиња;.
 • печурки - 200 g;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • кромид - 2 парчиња;.
 • растително масло - 100 g;
 • за breading трошки - 100 g;
 • сол - да вкус;
 • бибер - по вкус.

подготовка

Мојата компир клубени и се сече на неколку парчиња. Се вари во вода со малку сол додека тендер и zrazy компир со печурки во multivarkaодвод на вода здроби додавање на една лажица растително масло.

Кромид излупени и ситно се исецка, СРЈ до светло кафена боја. Додадете исечени печурки на кромид, сол и црн пипер. Чорба подготвени кутии за zrazy додека готви печурки. Пире и кутии дозволено да се излади до собна температура.

Со влажни раце формирање овална пити zrazy тип со пломби на габите во каша. На breadcrumbs натопи zrazy од сите страни и го стави на загреана тава со растително масло.

СРЈ како хамбургери, за 5-6 минути од една и од друга страна.

Видео: Компир со печурки Zrazy без брашно и јајца од мармалад Лисиците

Видео: Компир со печурки zrazy

Видео: Компир со печурки zrazy

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy месо со печуркиZrazy месо со печурки
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
» » » Zrazy компири со печурки