ma.ladyv.ru

Zrazy месо со јајца

zrazy месо со јајца

zrazy

, Тоа е во суштина иста рифови со кутии. Ова јадење Излегува многу вкусна и тендер поради различни пломби. Тие не се само месо, исто така, се користи компир, риба, па дури и житни култури. Сега ќе ви кажам некои рецепти за подготовка на месо zrazy.

Zrazy месо со јајца

состојки:

 • земјата свинско месо - 500 g;
 • пилешко јајца - 4 парчиња;.
 • зеленчук - 1 китка;
 • кромид - 2 парчиња;.
 • suhari- леб 4 лажици. лажици;
 • растително масло - 50 g;
 • сол и бибер - по вкус.

подготовка

Пилешко јајца со ладна вода и се вари се излади. Чисти и се сече на мали коцки. Ситно исецка на билки и се мешаат со јајца. Во мелено месо додадете ситно сецкан кромид, сол, црн пипер, малку вода и се меша темелно сите формираат тортиљи. Во средината на секоја месо пополнување тортиљи положи јајца и зеленчук, и се zrazy. ги урнат breadcrumbs и јајца. Загрејте тава, се прелива растително масло и пржете Zrazy од двете страни, до светло кафена боја некаде 4-5 минути од секоја страна. Да му служи на маса во форма на топлина.

Zrazy месо со јајца и кромид

состојки:

За филот:

 • Месо - 1 кг;
 • Кромид - 1 компјутер;.
 • бел леб - 2 парчиња;
 • млеко или вода -30 ml;
 • -1 парчиња јајце.;
 • сол, црн пипер.

За фил:

 • Кромид 2 ЕЕЗ.;
 • Јајцата - 5 парчиња;.
 • -80 g путер;
 • сол по вкус.

За павлака сос:

 • крем - 0,5 кг;
 • брашно - 1 лажица масло. лажица;
 • вода;
 • сол, црн пипер.

подготовка

Мелено прави многу видови на месо. Додавање на тоа помина преку мелница кромид, јајца, неколку парчиња леб натопени во вода или млеко, сол и црн пипер. Мелено мачкам добро и влече далеку. Нокаутирам мора, инаку нашата zrazy ќе се распадне кога пржење.Подгответе се за полнење. Кромид сече на мали коцки и пржете во путер под превезот. Вари тврдо варени јајца и се сечат на мали парчиња и се мешаат со подготвени кромид. Формирање zrazy. За да го направите ова, се парче месо, измазнете во палачинка на половина пат се стави на кутии и го стави заедно работ како пита, завиткани во брашно или трошки и пржете ги на многу жешко масло до кафеава на двете страни. Пати zrazy пржи во тава.

Сега продолжи со подготовка на павлака сос. Пржете го брашното во тава, постепено се шири павлака и мешајте за да се избегне грутки се формираат. Додавање на топла вода, сол, бибер и да ја доведе до вриење. Полниме zrazy сос и врие 20 минути. Готови јадења се служи на масата.

Zrazy месо со јајца и сирење

состојки:

За филот:

 • Свинско - 2 кг;
 • масти - 0,5 кг;
 • кромид -3 парчиња.;
 • Лук - 5 чешниња;
 • Јајцата - 3 парчиња;.
 • сол, црн пипер.

За фил:

 • Јајцата - 4 парчиња;.
 • путер - 2 лажици. лажици;
 • сенф - 5, чл. лажици;
 • Сирење - 200 g;
 • сончогледово масло - 2 лажици. лажица.

подготовка

Месо и маст сече во мали парчиња и да скокнеш со кромид и лук преку месо мелница. Додади во три кутии сурови јајца, сол и бибер. Сите се меша темелно.

Јајца за вриење на полнење на ладно и се фаќа за груб ренде, додадете путер и малку сол, се меша сè. Земете во дланката на мала количина на месо, каша, да се добие од колачот во центарот на се шири 2 лажички на полнење и формираат Zrazy. Значи не на точниот износ на хамбургери. Ставете ги на тава, претходно подмачкан и го стави во загреана рерна на 200 степени. По 30 минути игра, ние извади нашите zrazy и секој се шири 1 ч. Лажица сенф и израмните на површината. Врати се на печење во рерна уште 20 минути. Пет минути додека готви, секој ширењето на 1 парче сирење и да даде се топи. Zrazy месо со јајца и сирење подготвени!

Месо zrazy со плаша јајца

состојки:

 • мелено говедско месо - 600 g;
 • Кромид - 1 компјутер;.
 • пулпа бел леб - 50 g;
 • пилешко јајца - 1 компјутер,.
 • плаша јајца - 15 парчиња.
zrazy месо со плаша јајца

подготовка

Месо, кромид и breadcrumbs критикувам двапати. Значи zrazy ќе биде повеќе тендер. Во говедско месо додадете јајце, сол, бибер по вкус и се меша сè добро. Плаша јајца се вари и се прочисти. Потоа, исплакнете ги под млаз вода за да се отстранат остатоците на школка.

Прв моделирање zrazy. Изработка на мелено две таблетки стави помеѓу нив плаша јајца и ги комбинира двете половини, доставувајќи заоблени форма. Ние ги стави на тава, подмачкан, и се пече во рерна на 180 степени за 25 минути. Овие zrazy исто така може да пржете во тава.

Видео: месо со јајца и zrazy lukom🍴

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy месо со печуркиZrazy месо со печурки
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
Како да се готви компири zrazy?Како да се готви компири zrazy?
Компир zrazyКомпир zrazy
» » » Zrazy месо со јајца