ma.ladyv.ru

Обетки во папокот, злато

Обетки во папокот, злато

Папокот пирсинг станаа норма, и денес, многу млади девојки се решени пункција не е толку многу, бидејќи на модните трендови, како и поради тоа што сакаат да се надополнуваат нивните стил нешто посебно. Договорете се за убави тенки стомакот чисто злато обетка во папокот секогаш ќе изгледаат женствено и секси.

Папокот пирсинг - обетки на злато

До денес, изборот на златни обетки за папокот пирсинг е неверојатно широк. Во тек се најсмелите фантазии и оригинални решенија. Меѓу овие украси постојат неколку основни вида:

  • класичен и повеќето едноставен варијанта на златни обетки за пирсинг - прстен (овој вид не е многу популарна поради тоа што носи не е секогаш лесен, но многу опции дизајн: камења, кристали или мали суспензија);
  • обетки за пирсинг на злато во форма на скршени прстен со мали топчиња на краевите е многу поудобно, и пржен тело тие изгледаат одлично (топки се обично украсени со камења или столпчиња);
  • обетка во папокот на злато во форма на банана на најсоодветен опција, бидејќи тоа е удобно да се носат и дизајни се многу (најчесто во долниот дел "банана" формирана како клетка од растение, животно, и како дизајн е погоден само за сопствениците повече папокот).


Злато другар обетки во папокот Треба да се напомене одделно, како што е овој сестран опција за било кој тип на папокот. Визуелно, оваа суспензија може да го затвори сите непотребни и се направи на телото повеќе секси.

Што се однесува до бојата обетки стомакот на злато, истото барање како жолта и бела боја за метал. Овие нијанси се совршено нагласи мали камења или блескава rhinestones. Исто така, гледам голем мали приврзоци направени од злато во форма на коцки, цвеќиња или срца. Во текот на летото, златни обетки за папокот пирсинг ќе биде многу корисно, бидејќи тие можат да се надополнуваат вашата слика и да се најде на женственост и сексуалноста.

Обетки во папокот, злато 1Обетки во папокот, злато 2Обетки во папокот, злато 3
Обетки во папокот, злато 4Обетки во папокот, злато 5Обетки во папокот, злато 6
Обетки во папокот, злато 7Обетки во папокот, злато 8Обетки во папокот, злато 9

Видео: пирсингот со циркони 585 злато

Видео: убавина продавница со Aliexpress | Обувки и галантерија за нокти ...

Видео: Пирсањето во папокот

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златен pusetyЗлатен pusety
Златни обетки пеперуткаЗлатни обетки пеперутка
Веѓа пирсингВеѓа пирсинг
Нос пирсинг - обеткиНос пирсинг - обетки
Видови на пирсингВидови на пирсинг
Злато пирсинг за стомачниЗлато пирсинг за стомачни
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Злато висечки обеткиЗлато висечки обетки
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Златни обетки столпчињаЗлатни обетки столпчиња
» » » Обетки во папокот, злато