ma.ladyv.ru

Уво пирсинг

уво пирсинг

Пирсинг - тоа е начин за декорација на телото, кој беше користен од страна на древните Египќани. Денес дупки направени во текот на тело: носот, усните, папокот, јазик, веѓите, итн Пункции се украсени со обетки, кои денес се во можност да изненади со својата разновидност ...

Видови на обетки за пирсинг

Најчестите - тоа е злато обетки за пирсинг. Често се украсени со камени столбови, особено импресивен изглед камења. Обетки направени од злато со дијаманти пирсинг - до оваа убавина на оваа област на додатоци.

Златен прстен за пирсинг може да имаат различни стилови и дизајни. Меѓу столбовите (пирсинг обетки) испуштаат:

  • универзално столбовите;
  • има тесна специфичност.

Уво пирсинг може да биде од три вида и секој од нив има свое име:

  1. Horseshoes. Потковица - како бар, но криви. Постои и друг тип на прачка - кривината. Свиткување разликува од бар што е свиткана доста. Свиткување често се користи како обетка за пирсинг веѓите.
  2. Род. Род - прачка со топчиња на краевите. Златна прачка Пирс често се на усните, јазикот и веѓите.
  3. Прстен. Прстени - се универзални пристаништето, тие може да се носи на било кој дел од телото. Најчесто ѕвони украсуваат нејзините уши. Во исто време може да биде пробиен како уво, а другиот дел на увото. Мошне често, на увото е украсен со неколку прстени.

Обетки за папокот пирсинг

За папокот пирсинг најчесто се користи банана. Обликот на декорација е многу потсетува на ова овошје, па доби своето име. Особеноста на оваа декорација е дека тоа е направено многу прецизно, и степенот на свиткување треба да се провери многу внимателно. Ако накит е направен не е точен, тоа може да предизвика непријатност на неговиот сопственик.

Малку помалку популарни столб за папокот - се исчистени. Папокот банана разликува само од присуството на две топки на краевите. Долна топката голем и е составен со прачка, а на долниот значително помали и се зезнав со излез на функцијата.

Уво пирсинг уснаПостои и друг тип на банана - тоа labrets. Одозгора се исчистени како и да имаат топката, а на дното се наоѓа на топката или кој било друг декорација. Во овој случај, на горниот перла е лемење на прачка и отстранлив долниот дел. Тоа е причината зошто labrets често носи на усните. Од еден од деловите на декорација е во устата, таков дизајн помага за безбедно отстранување и носат на пристаништето.

Обетки за јазик пирсинг

Најчестите пирсинг обетки јазик - пресврти. Декорација и потковица свиткано, но се извртени во спирала. Пресврти може да се припише на универзална накит. Тоа е еднакво удобен за носење во папокот, ушите и во јазикот. Но, најчесто се користи за пирсинг пресврти јазик.

Уво нос пирсинг

Пирсинг носот често се користи nostrilu. Ностра - тоа е еден мал дел на накит што се носи на крило носот. Таквата верува може да биде обичен или облик, муви, конус или топката и обично.

Уво пирсинг уво

Уво - ова е најпопуларниот место за пирсинг, кој е зошто тоа е можно да се види од најоригиналните Пирс. Повеќето запознаени со нас обетка за пирсинг ушите - ѕвони, но има доста необични украси. Еден од нив - на тунели. На денешната младина тунели - е прифатлива форма на пирсингот. И покрај фактот дека тоа не е одлучено од страна на еден, многу да се целосна смиреност. Што може да се каже и за постарата генерација, која често се нарекува како тунели негативно, особено ако тие се од значителна големина.

Тунели - ова е навистина посебен вид на накит. Да не се спомене фактот дека став значително се разликува меѓу луѓето, има уште една карактеристика - пред ставање на тунелот, потребно е да се прошири дупка до саканата големина. Со текот на времето, дупка може да го зголеми и, ако сакате, може да се носат поголем тунели дијаметар.

Со цел да се прошири на отворањето, тоа е потребно да се носат нокти, по што тие се заменети со поголеми експандери и така до тогаш, додека тоа е саканата големина.

Обетки за интимни пирсинг

Интимни пирсинг основа се направи љубители на возбудувања во сексуалниот живот. За секс-пирсинг може да се користи потковица прачка храбри жени може да избере прстен. Функција еротски пирсинг е дека раната да заздрави местото на пункција за околу еден месец, па мора да се подготвиме за она што ќе се бара да се воздржи од сексуален живот во текот на овој период.

Уво пирсинг 1Уво пирсинг 2Уво пирсинг 3
Уво пирсинг 4Уво пирсинг 5Уво пирсинг 6
Пирсинг обетки 7Уво пирсинг 8Пирсинг обетки 9

Видео: уво пирсинг од Кина

Видео: прободен обетки од продавница луди накит продавница.

Видео: обетка пирсинг злато

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Веѓа пирсингВеѓа пирсинг
Веѓа пирсингВеѓа пирсинг
Нос пирсинг - обеткиНос пирсинг - обетки
Видови на пирсингВидови на пирсинг
Пункција усниПункција усни
Злато пирсинг за стомачниЗлато пирсинг за стомачни
Пирсинг уснаПирсинг усна
Пробиен јазикПробиен јазик
Што треба да се мисли пред да направите пирсинг?Што треба да се мисли пред да направите пирсинг?
Тунели во ушитеТунели во ушите
» » » Уво пирсинг