ma.ladyv.ru

Што танц сега е во мода?

Што танц сега е во мода

Види нејзината фигура и изглед не е само модерен тренд, и она што не дефинира како личност. Начинот на кој гледаме - е резултат на напорна работа не само за домашните, туку и во странство. Секој има право да ги избереме оние класи, да се изврши дека тој ќе биде во сила, било да е тоа фитнес, салата или било спорт

. Оваа статија ние се посвети корисно, инспиративна, енергичен, Uplifting и дава моќен поттик на енергија занимања - танци.

модерен танц

Во суштина, мода танцување не е толку променливи. Има и такви што на класичен танц - балет, од каде што потекнуваат многу видови на танц, вклучувајќи модерни. Но, сега ќе се фокусираме на она што вид на игри се популарни и во мода во сегашно време.

 1. Џез-фанк (џез-фанк). Џез-фанк - тоа е духот на модерната подиумот. Невообичаени пластика и различни танц движења ќе ви овозможи да се откријат својата индивидуалност и да покаже нешто што е во состојба на вашето тело. Оваа игра е комбинација на различни стилови, но се одликува со непредвидливи танчерка однесување сторено понекогаш доста груби и непредвидливи движења. Џез-фанк стил често се користи во музички спотови современи уметници, како и учество во танц група на девојки, дека од ова видео веќе не е можно да се погледне подалеку. Ја совлада танц џез-фанк, можете лесно може да го освои други изразуваат својот израз во танц.
 2. Што танц сега е во мода 1Што танц сега е во мода 2Што танц е во мода 3
 3. Zumba. Zumba се однесува на насоката на модерна модерен танц во фитнес и клубови. Оваа игра може да се опише со еден збор - на запаливи! Може да биде долго за да се опише она што само по себе е мистериозен збор, но верувајте ми, еднаш дојде до класа Zumba, ќе стане фан на тоа за долго време. Zumba е наменета за апсолутно сите возрасни групи на луѓе, тоа не се бара одредена физичка форма и подготвени телото, ние треба само вашата желба и добро расположение и енергија поттик ќе бидат обезбедени после тренинг.
 4. Што танц сега е во мода 4Што танц сега е во мода 5Што танц сега е во мода 6
 5. Современ. Многу убаво модерна модерен танц, кои ги комбинира културата на западниот танц и ориентални елементи. Главната карактеристика на современата е дека треба да се играат боси. Тоа вклучува елементи на балет, модерен џез и танц без јасни букви и стоп. Можеме да кажеме дека Современа - на импровизација на вашето тело, одраз на вашата личност на сцената.
 6. Што танц сега е во мода 7Што танц сега е во мода 8Што танц сега е во мода 9
 7. Игра на кула. Кои други игри поврзани со естетиката на движењата и развој на флексибилни модата денес? Не се збунети, ве молам, со стриптиз. Танцот се изведува врз кула за една или две далекуводи (столбови) и се состои од елементи кореографија, гимнастика и акробатика. Однадвор тоа изгледа многу импресивно и секси, но не мислам дека веднаш ќе биде во можност да го освојат овој вид на танц. Неодамна, пол танцување фитнес е призната видови, па се чувствуваат слободни да одат да го освои кула, развој на голема флексибилност на неговото тело.
 8. Што танц сега е во мода 10Што танц сега е во мода 11Што танц сега е во мода 12
 9. Хип-хоп. Најмодерни танц за многу години по ред е хип-хоп. Тоа не ја изгуби својата важност денес. Хип-хопот е поделена на многу видови и стилови, и секој е слободен да го изберат оној кој е многу очигледно. Хип-хоп - танц на слобода, ослободено тело. Ако ви се допаѓа спорт, обидете се сами во овој стил, ќе го сакам!
 10. Што танц сега е во мода 13Што танц сега е во мода 14Што танц сега е во мода 15
 11. Салса. Сензуална, секси, енергичен танц, мажите и жените. Движење во танц салса јазик не се претвори наречен модерен, тие се целосно импрегнирана со женски и машки, полн со страст и произлегуваат од длабочините на природата. Да се ​​отвори и да стане повеќе сензуална ќе им помогне на овој танц. Можете да поминуваат часови на сведок танцување двојка и да не се досадуваат. Дозволете си да се фрлам во целата култура наречен салса.
 12. Што танц сега е во мода 16Што танц сега е во мода 17Што танц сега е во мода 18


Решивме да се земе прекрасна мода танцување? Не заборавајте за вашата опрема, посетете специјалитет продавница со модерен облека за танцување на вашата облека, не само што не се меша изврши танц чекори, но да ве воодушеви со светли бои и соодветен стил.

Модата за танц ќе живее вечно!

Што танц сега е во мода 19Што танц сега е во мода 20Што танц сега е во мода 21
Што танц сега е во мода 22Што танц сега е во мода 23Што танц сега е во мода 24

Видео: Еве го, совршена фигура ... скелети денес не е во мода !!! 09.11.2014.webm

Видео: Деца танцување трендовски танцување. Најдобрите star- танцување во Ростов-на-Дон

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Стомачен танц за децаСтомачен танц за деца
Танцување за слабеењеТанцување за слабеење
Одбери фитнес клуб или оди на танц студиото?Одбери фитнес клуб или оди на танц студиото?
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Стомачен танц: гаранција за добро расположение и еманципацијаСтомачен танц: гаранција за добро расположение и еманципација
Танцување балеринаТанцување балерина
Танц фитнесТанц фитнес
За пол танц облекаЗа пол танц облека
Танцување лекции за слабеењеТанцување лекции за слабеење
» » » Што танц сега е во мода?