ma.ladyv.ru

Диор колекција - есен-зима 2015-2016

Диор колекција есен зима 2015 2016

Францускиот бренд на облека Диор модерни жени е претставен на навивачите на нивната нова колекција есен-зима 2015-2016. Главните идеи кои водени ажурирање на дизајнерите беше популарен трендови од претходните сезони, како и необични комбинации на бои и текстури на ткаенините во ажурирања. Леснотија, олесни секојдневниот живот и елеганција - овие се главните особини што може да се види во нови модели. Ако сакате да се биде суптилна и женски, но во исто време да се чувствуваат сигурни и независни, облеката од познатата модна куќа Диор - она ​​што ви треба.

Диор Облека - есен-зима 2015-2016

Повеќето од внимание беше посветено на фустани дизајнери Диор во колекцијата есен-зима 2015 година Според дизајнерите, оваа облека, како ниедна друга, што е важно во гардероба на жената. Оваа сезона, точната должина на нови модели - миди и популарен облик на облека облик челик.Сите исти женственост и елеганција може да се проследи во деловната линија од колекцијата Dior есен-зима. Дизајнери нудат удобно канцеларија костуми панталони со скратени должина, на горниот дел на комплет, напротив, го најде продолжен сече. На топла сезона дизајнери нудат да го замени строга форма-фитинг ракави јакни. А модел на ладно есен и зима топло мажите белешки на различни насоки и oversayz стил, како што беше потврдено од страна на широка аголна рамената, слободен стил палта и јакни, како и отсуство на било декор.

Модели траеше подолго Диор есен-зима 2015-2016 се прави капути и палта од крзно. Оваа збирка линија е впечатлива игра на бои избрани од страна на дизајнерите. Дизајнерите се пресели во бои од темно и покори тонови. Горна гардероба вклучува повеќе богати нијанси на зелена, сина, црвена.

Диор есен зима колекција 2015 2016 2
Диор есен зима колекција 2015 2016 4Диор есен зима колекција 2015 2016 5Диор есен зима колекција 2015 2016 6
Диор есен зима колекција 2015 2016 7Диор есен зима колекција 2015 2016 8Диор есен зима колекција 2015 2016 9

Видео: Кристијан - Диор. Есен - зима 2015/2016

Видео: Dior Homme | Есен Зима 2015/2016 Целосна модна ревија | машка облека | ексклузивно

Видео: Кристијан Диор | Haute Couture Есен Зима 2015/2016 целосна шоу | ексклузивно

Видео: Dior Homme шоу машка колекција есен-зима 2016-2017

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Панталони модерен жените есен-зима 2015-2016Панталони модерен жените есен-зима 2015-2016
Мода отпечатоци - есен-зима 2015-2016Мода отпечатоци - есен-зима 2015-2016
Луиз Харан есен-зима 2015-2016Луиз Харан есен-зима 2015-2016
Долче и Габана - есен-зима 2015-2016Долче и Габана - есен-зима 2015-2016
Версаче колекција - есен-зима 2015-2016Версаче колекција - есен-зима 2015-2016
Модни ревии - есен-зима 2015-2016Модни ревии - есен-зима 2015-2016
Женска Мода - есен-зима 2015-2016Женска Мода - есен-зима 2015-2016
Макс Мара колекција на есен-зима 2015-2016Макс Мара колекција на есен-зима 2015-2016
Валентино колекција есен-зима 2015-2016Валентино колекција есен-зима 2015-2016
Есен колекција 2015 Диор шминкаЕсен колекција 2015 Диор шминка
» » » Диор колекција - есен-зима 2015-2016