ma.ladyv.ru

Шминка - пролет-лето 2015

Шминка пролет лето 2015

Еве дојде долгоочекуваниот пролет, природата се раѓа, а со тоа сме ние. Во срцето на секоја девојка буди копнеж да биде неодолива, да се види светот со љубов очите и насмевка на сите. И да бидат целосно среќни очи, тие треба да бидат во согласност со сите модни трендови, и насмеани усни имаат најмногу стилски сенка.

око шминка трендови во 2015 година

Ние побрзам брзо да учат сите за мода, шминка оваа пролет и лето, па во 2015 година не престанува да биде стилски мала работа. Прво и основно, се обрне внимание на очите и очните капаци.

Модни трендови во шминка во 2015 година се наведува дека малку злато на очите никогаш не престана никого. И стилисти препорачуваат да се користи не само сенка со мали парчиња на злато и кремаста текстура со блескави трепет, со што ќе се создаде впечаток на чисто злато лист на очните капаци.

Ако злато не ви се допаѓа контакт со природата - тоа е оваа година претставува прекрасен сенката на слива, и тоа може да биде мат и метален ефект. Тоа е важно да се применува како тенок слој на сенка за да се даде леснотија на сликата и airiness.Во однос на стрелец, стилисти во пролет и лето понуда за целосно да се откаже од омилените на многу чадот очи. Во 2015 година, мода пролет-лето шминка - тоа е само графички квалитет, како да се подготвени од страна на матрицата, црни стрелки или само некои од елементите од совети на окото. Некои стилисти нудат целосно пониска eyeliner.

Шминка во 2015 година - на усните и образите

Усни оваа сезона модерен нијанса во кукла-розова или црвена боја на било која боја. И првата опција е погодна за женствен, невини слики, а вториот брзо да ги искористат предностите на храбри дами.

Во однос на образите, но оваа година има две главни трендови. Тоа е или влажни треперлива кожата, ефект пржен образи.

И најважното тренд - природност. Т.н. Акт со сите атрибути на невиност и допирање порази дури и најпознатите храбри и светли слики. Ќе ви помогне да се создаде стил на тенок слој на сјај во очите, неколку допири на розов кармин и слабо розова руменило на образите.

Шминка пролет лето 2015 1Шминка Пролет Лето 2015 2Шминка пролет лето 2015 3
Шминка пролет лето 2015 4Шминка пролет лето 2015 5Шминка пролет лето 2015 6
Шминка пролет лето 2015 7Шминка пролет лето 2015 8Шминка пролет лето 2015 9

Видео: # Најмодерни шминка пролет-лето 2015

Видео: Шминка пролет-лето * зелените стрелки * ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Видео: Шминка трендови пролет-лето 2015 + трендовски шминка за секој ден © Јан Lapidus лекција

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пролет колекција 2015 Шанел шминкаПролет колекција 2015 Шанел шминка
Најжешките трендови во шминка 2012Најжешките трендови во шминка 2012
Нови елементи на козметика - Зимски 2015-2016Нови елементи на козметика - Зимски 2015-2016
Мода шминка 2015Мода шминка 2015
Мода шминка 2014Мода шминка 2014
Мода шминка пролет 2012Мода шминка пролет 2012
2015 Свадба шминка2015 Свадба шминка
Мода нокти - пролет-лето 2015Мода нокти - пролет-лето 2015
Шминка есен-зима 2015-2016Шминка есен-зима 2015-2016
Шминка есен-зима 2014-2015Шминка есен-зима 2014-2015
» » » Шминка - пролет-лето 2015