ma.ladyv.ru

Шминка во нијанси на зелена

Шминка во нијанси на зелена

Значи, можете да изберете шминка во нијанси на зелена боја. За да изгледа спектакуларно и заводлива, потребно е да се знае дека убава шминка со зелена сенка и проблематична кожа компатибилни. Затоа, првиот чекор е да се создаде една хармонична начин - ова лице усогласување. И тука не може без зелена основа под шминка.

Зелена база под шминката

Основа под шминка треба да биде во близина на природен тон на кожата. Со помош на бази може да се прилагоди не само боја, но, исто така, да се маскираат сини под очите. Да се ​​елиминира црвенило и видливи капилари маскирна зелена идеална основа за шминка. Тоа е лесно да се примени, израмнува тенот, ги крие зголемени пори, има мат ефект. При примена на основите што треба да бидете сигурни да се накваси лицето со крем. Ако кожата е сува и ронлив, мора прво да се применуваат на масти крем, а потоа светло крем, и само потоа да продолжи со база на апликација. Значи предизвикува тенок слој на кожата нежно, без триење, лесно.

Шминка со зелено мастило и зелен моливСо правилен избор на зелени шминка ќе им даде на лицето на свежина и оригиналност. Боја палета на нијанси на зелена боја се многу различни - од деликатната светло зелена нијанси на богатите смарагд и златно-зелена боја. При изборот на зелени сенки треба да знаете дека за фер кожата и светли очи се најмногу склопот на светлите нијанси на зелена, и мастило и молив треба да биде темно, подобро црно. Ова ќе направи вашите очи меки и многу експресивен. Зелено мастило е идеален за девојки и жени со темни очи и црвена коса, и кафеава коса brunettes и фер кожа. Во овој случај, на зелено мастило убаво истакнуваат бојата на очите и да се нагласат трепките. Тоа е безбедно да се користи зелено мастило мочуриште, малахит и смарагд нијанси. Зелени очи профитабилни нагласи жолто-зелена шминка и шминка со зелен молив. Контурата треба да се применува малку матно, без јасни и остри транзиции. Нијанси на жолта и злато, и не треба да биде ненадеен транзиција во зелена, тоа треба да бидат мазни сенка. Ова ќе им даде на шминка и екстравагантни шарм.

Шминка во сино-зелени нијанси

Сивата и сиво-зелени очи поповолно тргна на сино-зелена шминка. Можете да ги користите меки нијанси на сино-зелена, зелена, сина, нане, графит. Ова се однесува не само на избор на нијанси. маскара за боја трепките мора да биде во хармонија и во ист тон - темно сиво-зелена или темно сива боја.

Шминка во нијанси на зелена 1Шминка во нијанси на зелена 2Шминка во нијанси на зелена 3
Шминка во нијанси на зелена 4Шминка во зелени нијанси 5Шминка во нијанси на зелена 6
Шминка во нијанси на зелена 7Шминка во нијанси на зелена 8

Видео: Ден на шминка за очи во нијанси на зелена со мозаик од BeYu!

Видео: Убава минерална шминка во нијанси на зелена!

Видео: Магистер Класа: Шминка "Smokey AES" во нијанси на зелена

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Дневна шминка за сиви очиДневна шминка за сиви очи
Како да се аплицира основа?Како да се аплицира основа?
Виолетова шминкаВиолетова шминка
Шминка за црнкиШминка за црнки
Навлажнувачки коректорНавлажнувачки коректор
Убава шминка за очиУбава шминка за очи
Израмнување основа за шминкаИзрамнување основа за шминка
Шминка за русокосиШминка за русокоси
Шминка во стилот АктШминка во стилот Акт
Светли шминкаСветли шминка
» » » Шминка во нијанси на зелена