ma.ladyv.ru

Биографија Лиза болјарите

Биографија Лиза болјарите

Убава, софистициран и несомнено талентирана актерка Лиса болјарите одамна освои љубовта на навивачите.

Биографија Лиза болјарите почна 20. декември 1985. Лиза е роден во Ленинград. Ајде ќерка "сите унија Д'Артањан," Михаил Boyarsky и Лариса Luppian актерка, таа не мисли за својата актерска кариера. На девојката сака да биде новинар. Одлуката да стане актерка Лиса болјарите се само неколку месеци пред приемен испит. Имала пред еден час за да се докаже испитувачи на Државниот театар уметности академија во Санкт Петербург, дека тоа е достоен да го продолжи династијата на нивните родители. Лиза Дипломирал на Академијата во 2007 година.

Речиси 40 играни филмови Лиза болјарите глуми во нејзиниот краток филм во кариерата. Особено важна работа беше улогата на Ана Timireva во "Адмирал" филм. Лиза глуми во насловната улога во продолжението на сите ваши омилени филмот "Иронија на судбината". Филмови со Лиза болјарите секогаш предизвикува интерес кај јавноста, како што се осудени на успех.

личен живот

Во однос на личниот живот на Лиза болјарите, со 28 ЈУЛИ 2010 година официјално во брак со актерката позната по филмот "dandies" актер Максим Matveyev. Тие го глуми во заедничката работа "Предание. Таму! "И" Среќна Нова Година, мамо! ". Двојката има син Андреј, кој е роден 7 април 2012 година.

добротворни целиВо прилог на дејствување активности Лиза болјарите вклучени во добротворна работа. Таа е член на Одборот на доверители на "The Sun" и Центарот за здравјето на младите луѓе.

photoshoot

Благодарение на својата необична атракција Лиза често се поканети за фото снимањето во познати публикации. Photoshoot Лиза болјарите редовно се објавени во списанието Здраво, и нивната заедничка фотосесија со нејзиниот сопруг може да се види во "Гламур" магазинот. Неколку фотосесии направени оваа година: за TOPBEAUTY, списанието "Био», Conde Nast Traveler.

Списанието Максим Лиза болјарите се 7 место со гласање на 100 најсекси жени во земјата. Но, таа никогаш не била на насловната страница на ова списание, многу на разочарување на издавачи. И право на интернет страниците на списанието понуда Лиза болјарите фото снимањето на - стилски, креативни и малку еротски.

параметри

Многу параметри на интерес фигури Boyar Лиза. Познато е дека растот на Лиза Boyar 170cm, тежина од околу 50 килограми.

Благодарение на талентот и ефектен изглед, Лиза - чест гостин на социјални настани. Но, и покрај ангелски изглед, актерката сака и "зло". Па на наградата на церемонијата "Златна маска", каде што го води првиот девојка дојде со апсолутно никаква шминка. А друг пат Лиза болјарите фустан беше толку бесрамна дека транспарентна елече е апсолутно не е тајна на градите.

биографија Лиза болјарските 2биографија Лиза болјарските 3
Биографија Лиза болјарите 4Биографија Лиза болјарите 5Биографија Лиза болјарите 6
Биографија Лиза болјарите 7Биографија Лиза болјарите 8Биографија Лиза болјарите 9

Видео: Актерката Лиза болјарите vs Лиза болјарите "Фотографии - Биографија" "Фотографија - Биографија"

Видео: Лиза болјарите да ринопластика

Видео: Вечер Urgant. Посета на Ивана - Елизабет Boyar. (2016/06/24)

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Биографија Олга KurylenkoБиографија Олга Kurylenko
Биографија Кејт ХадсонБиографија Кејт Хадсон
Никол Кидман БиографијаНикол Кидман Биографија
Биографија Аманда SeyfriedБиографија Аманда Seyfried
Биографија Грета ГарбоБиографија Грета Гарбо
Модна куќа VEMINAМодна куќа VEMINA
Ќерката на Брус ЛиЌерката на Брус Ли
Џулија Робертс - БиографијаЏулија Робертс - Биографија
Кендис Accola БиографијаКендис Accola Биографија
Биографија Дарја SagalovaБиографија Дарја Sagalova
» » » Биографија Лиза болјарите