ma.ladyv.ru

Чадот око шминка

чадот око шминка

Овој состав е повеќе од една година релевантни и популарни кај жените од сите возрасти и типови. Оваа шминка, која дава било која слика на мистерија и во исто време елеганција. чадот на шминка техника ни овозможува да изгледаат секси, а нејзините очи - мистериозно и живи. Чадот око шминка може да се користи и ден и вечер за сликата. Единствената разлика во нијанси се користат.

Како да се направи чадот око шминка?

Ова преуредување вклучува многу внимателно сенка сенка. Можете да ги користите eyeliner. Маскара се применува во неколку слоеви. Внимателно засенчување сенки обезбедува уредно и невидливи премин од една боја во друга. Важно е да изберете комбинација на различни нијанси, таа обезбедува убава боја игра. За дневно верзија е најдобро да се користи светлите нијанси на сенки: различни пастелни, маслиново или златно. Вечер шминка ви овозможува да ја нанесувам повеќе сочни и длабока бои: различни нијанси на сива, кафена, па дури и црна боја.Чекор по чекор опис на тоа како да се направи шминка чадот:

  • Пред да се направи чадот око шминка, треба да се подготви вашата кожа правилно. Се однесува на областа околу очите корекција на средства. Тоа е особено важно да се освежи и да ги усогласат бојата на кожата под очите темни кругови на сопствениците. За висок квалитет на аплицирање и распределба на сенка на површината на движното век треба да се применуваат на ад хок основа под сенка. Ова ќе го спречи сенки се лизне и да се спречи нечистотија ефект врз очите.
  • Eyeliner добие максимална мека структура. Ако сте вршење на дневна шминка или само сакате да ја направат мека, боја молив треба да биде избран во боја на веѓите. Црна или темно сива моливи се користат за вршење поагресивна шминка. Нацртај форма на молив на окото, во исто време се обиде да им даде облик на бадем.
  • Сега треба молив многу внимателно сенка.
  • За вршење на шминка не треба да се користат повеќе од три нијанси на сенки. Под веѓа стави полесни нијанси, како и подвижен капак и надворешниот агол на окото - потемна. Сенка сенка треба не помалку внимателно од молив.
  • Откако е неопходно примена на сенките да се наметне две или три слоја маскара.
  • Со цел да не преоптоварување на сликата, усните и Руж треба да се истакне само очите, но не се натпреварува со нив.

Smoky шминка за сини очи

како да се направи чадот око шминка

За сини очи чадот на шминка е потребно да се усогласат со принципот на "подобро "Недо"од "пердув". Лесно можете да изберете од златен, бледо розова тонови. Можете да ги користите лаванда нијанси. За вечер шминка, обидете се да се стави повеќе заситени бои: виолетова, светло сини нијанси, но што е во умереноста. Овие нијанси ќе помогне да се направи на бојата на очите малку посветла и да си гледам атрактивен. Ако го додадеме на основните бои на малку црна сенка за очи и добро ги сенка, сликата нема да остави никого рамнодушен.

Smoky шминка за зелени очи

Сопствениците на зелени глас имаат голема предност: тие се речиси сите нијанси. Многу импресивен изглед шминка во кафеава и чоколадни тонови. Комбинација од злато, зелена и кафеава боја направи очи изгледа длабока и мистериозна. Juicy нијанси на виолетова многу ефикасно нагласи зелени и да ја направат подобра. Ако не се плашат да експериментираат, обидете се со портокалова или бакарни нијанси. Овој контраст е многу силно нагласи очите и ја нагласат својата зелена боја. За дневна употреба шминка маслиново, беж боја. Во чадот на шминка зелени очи толку многу опции кои можете да изберете само преку експериментирање.

Видео: Smoky шминка или зачадени очи. Шминка Лекција 14

Видео: Smoky чекор око шминка по чекор

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пролет колекција 2013 Живанши шминкаПролет колекција 2013 Живанши шминка
Шминка 2015Шминка 2015
Шминка за син фустанШминка за син фустан
Како да се направи Smokey Очи?Како да се направи Smokey Очи?
Неверојатни вечер шминка за сиви очи - дури и ако вашиот имиџ ќе биде во центарот на вниманието!Неверојатни вечер шминка за сиви очи - дури и ако вашиот имиџ ќе биде во центарот на вниманието!
Вечер шминка за зелени очиВечер шминка за зелени очи
Шминка за бел фустанШминка за бел фустан
Вечер шминка во син фустанВечер шминка во син фустан
Бели сенкиБели сенки
Направи до 2015 излезНаправи до 2015 излез
» » » Чадот око шминка