ma.ladyv.ru

Levomitsetinovy ​​алкохол акни

levomitsetinovy ​​алкохол акни

Levomitsetinovy ​​алкохол содржи широк спектар на антибиотици на која чувствителност на многу инфективни агенси, освен отпорен на киселина бактерии, Pseudomonas aeruginosa

, протозои и клостридии, кои се отпорни на оваа дрога. Обично се користи за лекување на инфицирани изгореници, рани, бактериски отитис медиа, како и други патолошки состојби поврзани со гнојни процеси. Исто така, се препорачува употреба на алкохол levomitsetinovy ​​дерматолозите за акни и митесери. Треба да се има на ум дека оваа алатка е доста моќен, па на своја рака, без консултација со лекар е подобро да не се користи и во лекување на алкохоличари levomitsetinovym треба да ги следат инструкциите внимателно.

Како алкохолот levomitsetinovy ​​акни?

Како што знаете, една од главните улоги во формирањето на акни Тој игра бактериска флора која живее на кожата и во нормални услови не предизвикува никакви патолошки симптоми. При приклучување на лојните жлезди на себум и мртвата кожа честички кои може да се поврзани со различни надворешни и внатрешни причини, создавање на поволни услови за развој на бактерии. Ова доведува до воспаление на кожата - се појави гнојни акни.Се должи на фактот дека алкохолот ја потиснува levomitsetinovy ​​животот на повеќето од бактериите кои предизвикуваат појава на акни, кога се применува воспаление брзо спуштена. Покрај тоа, средства за дезинфекција и суши својства на етил алкохол, дел од дрога, овозможувајќи побрзо да се ослободи од воспаление на кожата елементи.

Упатство за употреба levomitsetinovogo алкохол акни

levomitsetinovy ​​алкохол водич акни

Примена levomitsetinovy ​​алкохол во борбата против акни, особено за лице, треба да се биде крајно внимателен. Ова се должи на фактот дека во ред, долго и неконтролираната употреба на антибиотици води кон развој на локалната dysbiosis, намалување на заштитните функции на кожата, развој на отпорност на патогени на дрога, како и да предизвика фотосензитивност. Покрај тоа, негативно влијае на кожата продолжена употреба на алкохол, истовремено предизвикувајќи пресушување, лупење прекумерна себум производство кожата и.

Затоа, времетраењето на levomitsetinovym алкохол третман треба да биде 3-6 недели, по што следи направи пауза (најмалку две недели), а во случај на потреба да се повторува на курсот. Кога овој агент мора да се применува точка, само на погодените области на кожата (кој е лесен за употреба памук пупки), при што се подмачкуваат крем третирани области по неколку минути. Како по правило, овој проблем е препорачливо да го користите да се има еден процент на концентрацијата на растворот.

Видео: LEVOMITSETINOVY ДУХОТ НА АКНИ

Видео: Levomitsetinovy ​​алкохол акни. Алкохолот акни levomitsetinovy. Коментарите. (Тестирано на себе)

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Од она што им помага на салицилна маст?Од она што им помага на салицилна маст?
Третман на акниТретман на акни
Акни - ТретманАкни - Третман
Levomitsetinovy ​​алкохолLevomitsetinovy ​​алкохол
Масло од чајно дрво акниМасло од чајно дрво акни
Хлорамфеникол акниХлорамфеникол акни
Муабетчија акниМуабетчија акни
Борна киселина за акниБорна киселина за акни
Акни салицилна киселинаАкни салицилна киселина
Хлорамфеникол - алкохолен растворХлорамфеникол - алкохолен раствор
» » » Levomitsetinovy ​​алкохол акни