ma.ladyv.ru

Шминка за Нова Година

Шминка за Нова Година

Ако ви се случува да празнична забава или корпоративни настани, жените се обрне внимание на сопствената слика, особено шминка ААП. Шминка за Нова Година е најтешко, бидејќи треба да се комбинираат на елеганцијата и природност со светлината и Високата. Покрај тоа, тоа е важно да се избере нијанси на козметика, односно бојата на очите, косата и фустан.

Едноставен и разноврсна шминка за Нова Година

Најмногу едноставен шминка направено во ретро стил, а тоа изгледа прилично богат, служи за да се потенцира достоинството на личноста.

За извршување на оваа шминка ќе ви треба:

 • тонски основа;
 • прав;
 • руменило бронза, кафеава или темно црвена боја;
 • eyeliner;
 • црно мастило;
 • течни или гел треперење сенки Сјајот;
 • кармин или усна сјај.

Значи:

 1. По усогласување на олеснување и тонови на лицето и ја истакнуваат линијата на јаготки руменило да нежно се подготви непречено, добро обележани arrow на горните очни капаци. Над нив, на целата површина на подвижниот дел причина сјајот (боја одговараат на облека).
 2. Трепките се наслика во црно мастило, исто така можете да го користите фактура опција.
 3. Усна препорачува да се користи црвена, розова, бордо кармин, треперлива sequins.

Светла Нова Година шминка

Ако сакате да се подготви и да изгледа да се биде во центарот на вниманието, може да се разликуваат од стандардните шминка во следниве начини:

 1. Се однесуваат на очните капаци најмалку 3 контрастни бои сенка, на пример, сина, жолта и зелена боја, исто така, изгледа добро комбинација салата, розова и бела боја.
 2. Во извршувањето на око шминка, боја, не само на мобилен очен капак, но, исто така, под областа на веѓата.
 3. Направете тематските дизајн или модел во областа околу очите, ќе се применуваат на телото уметност.
 4. Либерално користи sequins, кристали и камења козметички. Тоа изгледа интересна декорација лажни клепки снег и пердуви.

Бојата на претстојните новогодишни - сина, па стилистите советуваат шминка во стилот на "Firebird". За неговата имплементација се користат сенката на црна, сребрена, црвена, виолетова и светли сино (генерирани градиент транзиција од темно во светлина тон). Важно е да се нагласи висок квалитет на трепките, ги изгради или да наметне вештачка што е можно. Усните треба да се направи до неутрален кармин или сјај транспарентен.Нова Година шминка за зелени очи

Сопствениците на смарагд Перуника на препорачува да се користи нијанси на козметика:

 • злато;
 • портокал;
 • црвена, розова;
 • бакар;
 • зелена и тиркизна.

Ако очите се светло зелена, можете да го користите светли бои (бела, сребрена, беж). Кога не треба да се избегнува премногу нагласена сенката на ирисот.

Нова Година шминка за сини и сиви очи

Кул боја укажува на следниве комбинации:

 • сребро;
 • сива;
 • црна;
 • бледо розова;
 • бледо злато;
 • бела;
 • бледо зелена;
 • жолта;
 • метални;
 • сина;
 • тиркизна;
 • светло виолетова.

Вреди да се напомене дека употребата на погоре нијанси одговара за шминка за Нова Година и сиви очи. Ако бојата на ирисот целосно desaturated, повеќе се препорачува да ја истакне на очните капаци, совршена техника "Smokey Очи" со контрастни сенки, со користење на светли sequins и треперлива текстури.

Шминка за Нова Година за кафени очи

Во овој случај, стилисти препорачуваме да користите топли нијанси:

 • мед;
 • кафеава боја;
 • темно црвена;
 • јоргованот;
 • длабоко пурпурна;
 • бакар и злато.

Да се ​​создаде и да се направи разлика на изгледот на длабочина може да се додаде на шминка црна, бела, сребрена и светло сина. Со темна кожа изгледа совршено азурно и тиркизна тон.

Шминка за Нова Година 1Шминка за Нова Година 2Шминка за Нова Година 3
Шминка за Нова Година 4Шминка за Нова Година 5Шминка за Нова Година 6
Шминка за Нова Година 7Шминка за Нова Година 8Шминка за Нова Година 9

Видео: Шминка за Нова Година, vecheinku клуб. Експресивен очи, неверојатни vzgyad! Стилски на шминката.

Видео: доаѓаат заедно за Нова Година! Спа дома, шминка, фризура и сликата!

Видео: Шминка за Нова Година / Нова Година шминка / Шминка Сјајот / Сјајот шминка

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Акт шминка за црнкиАкт шминка за црнки
Зимски шминкаЗимски шминка
Шминка за црнкиШминка за црнки
Убава вечер шминкаУбава вечер шминка
Нови елементи на козметика - пролет 2016Нови елементи на козметика - пролет 2016
Шминка во ретро стилШминка во ретро стил
Шминка за бел фустанШминка за бел фустан
Шминка за Нова Година 2013Шминка за Нова Година 2013
Шминка за црвена косаШминка за црвена коса
Шминка во розова тоновиШминка во розова тонови
» » » Шминка за Нова Година