ma.ladyv.ru

Масло од чајно дрво акни

Масло од чајно дрво акни

За многу векови, масло од чајно дрво се користи во различни земји за лекување на сите видови на болести. Официјално, масло од чајно дрво е призната како исцелување во Европа до крајот на деветнаесеттиот век. Од тогаш, таа стана широко се користат и веќе стекна армија од фанови.Чај дрво масло е многу ефективни за појава на акни. Главната карактеристика на оваа алатка - тоа е одличен антисептик. Масло од чајно дрво убива бактериите е многу поефикасна од вообичаените за нас, алкохол и хидроген пероксид. Чај дрво акни и акни, исто така се користи, поради неговата способност за брзо да се намали воспалението. Оваа алатка може да се примени и на децата поради алергиска реакција на чај дрво - тоа е исклучително редок.

Да се ​​користи масло од чајно дрво за акни во неколку начини:

  1. 30 мл супа мудрец треба да се меша со 60 мл Розова вода и додадете 15 капки масло од чајно дрво. Како резултат на мешавина треба да бидат добро се меша и се применуваат на лицето, како што редовно лосион. Примени алатка со масло од чајно дрво може да биде на акни и митесери. Тоа треба да се применуваат секојдневно во текот на ноќта. Кожата мора прво да се расчисти тоник или лосион.
  2. Во 100 ml топла вода треба да се додадат 15 капки масло од чајно дрво и мешавина од два пати на ден како лосион. Оваа алатка ви овозможува да го исчистите и тесни пори.
  3. Во 2 лажици јогурт треба да додадете 5 капки масло од чајно дрво, се меша добро и се применуваат како резултат на маска на лицето. По 20 минути игра, остатоци од маската треба да се мијат со топла вода. Спроведување на кефир маска со масло од чајно дрво може да биде од акни и разни осипи, 2 пати неделно.

Видео: Акни и масло од чајно дрво | Акни и етерични масла

Видео: масло од чајно дрво за акни

Видео: Маслото од чајно дрво - лек за акни

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Белење на заби нафтаБелење на заби нафта
Масло од чајно дрво за лицеМасло од чајно дрво за лице
Масло од чајно дрво за белење на забитеМасло од чајно дрво за белење на забите
Масло од чајно дрво ноктите габаМасло од чајно дрво ноктите габа
Приходите од пост-акниПриходите од пост-акни
Акни на лицето - третман во вашиот домАкни на лицето - третман во вашиот дом
Како да се отстрани дамките од акни?Како да се отстрани дамките од акни?
Масло од чајно дрво - употребаМасло од чајно дрво - употреба
На лековитите својства на маслото од чајно дрвоНа лековитите својства на маслото од чајно дрво
Етерично масло од чајно дрвоЕтерично масло од чајно дрво
» » » Масло од чајно дрво акни