ma.ladyv.ru

Sintomitsinovaja маст акни

sintomitsinovaja маст акни

Liniment sintomitsina претставува комплексна комбинација на широк спектар на антибиотици, и рицинусово масло. Со активна состојка, лекот најчувствителните Грам-позитивни и грам-негативни бактерии. Па често се препорачува sintomitsinovaja маст за акни кои се предизвикани од патогени микроорганизми, во кршење на локалната флора. Карактеристика на оваа дрога е тоа што не предизвикува отпор.

Дали sintomitsinovaja ефикасна маст против акни?

Позитивниот ефект на лекот што се разгледува, поради sintomitsina влијанието и рицинусово масло на патогени бактерии. Двете компоненти се во можност да навлезат длабоко во кожата, уништување на мембрана на бактерии и води во смрт. Покрај тоа, линимент спречува растот на патогени микроорганизми, тие се шират на здрави делови на епидермисот.

Вреди да се напомене дека sintomitsinovoy маст не треба да се смета за лек акни, со оглед на тоа што работи само во случај на стрептококи, стафилококи и други бактериски лезии. Ако осип поврзани со болести на ендокриниот, дигестивниот систем, demodex, го опиша дрога нема да произведе ефект.

Дали sintomitsinovaja маст дамки по акни?Една од уникатните својства на лекот се смета дека е претставена од страна на неговата способност да го олеснат темни дамки, вклучувајќи - траги од мозолчиња и стегајќи. Отстранување на таквите дефекти е можно благодарение на рицинусово масло во составот. Оваа природна компонента нормализира производството на пигментни клетки на кожата брзо ажурирање на епидермисот, и со тоа го спречува создавањето на ткиво со лузни, лузна по истиснување или само-резолуција на чир.

sintomitsinovoy апликација масти за акни и флеки на лицето и телото

Се должи на фактот дека лекот содржи моќен антибиотик, се препорачува само укажуваат примена liniment. Само во ретки случаи може да биде широко подмачкување на погодените области.sintomitsinovaja маст за акни на лицето

Како да го користите sintomitsinovoy маст:

  1. Темелно чистење на третираната површина и рацете.
  2. Чекај за сушење на кожата.
  3. Тенок слој за покривање на секоја точка или дамка не се нанесуваат.
  4. Поставите liniment целосно се апсорбираат.
  5. Обидете се да не ги измиете маст што е можно подолго.

Оваа постапка треба да се изврши 1 на ден. Препорачливо е да го направи тоа во вечерните часови, веднаш по завршувањето на шминка да ја напушти liniment на кожата за остатокот од ноќта.

Видео: sintomitsinovoy маст акни

Видео: sintomitsinovoy маст акни

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тетрациклин маст окоТетрациклин маст око
Маст гентамицинМаст гентамицин
Маст за акни на лицетоМаст за акни на лицето
Sintomitsinovaja емулзијаSintomitsinovaja емулзија
Антибиотска мастАнтибиотска маст
Bactroban мастBactroban маст
Антибактериски мастАнтибактериски маст
Маст метронидазолМаст метронидазол
Маст baneotsinМаст baneotsin
Ние лекување на акни маст sintomitsinovoyНие лекување на акни маст sintomitsinovoy
» » » Sintomitsinovaja маст акни