ma.ladyv.ru

Приходите од пост-акни

средства од пост-акни

Приливи од пациентите во пост-акни дерматологија бараат различен пол и различни возрасни категории. Се разбира, младите појавата на повреди, по што кожата останува непривлечна место, се предмет на повисок степен. Но возрасните понекогаш треба да се занимаваат со акни одвратно, а со тоа и нивните последици.

Фармацијата и козметика од postacne

  1. Еден од најпопуларните и достапни - салицилна киселина. Значи многу добро докажани. Таа има антисептично, антиинфламаторно и exfoliating акција. На киселина почна да работи, треба да се применуваат само за да проблемот област.
  2. Еден добар лек за пост-акни - Kontraktubeks. Сепак, таа е ефективна само во почетните фази. Стари дамки медицина не може да донесе.
  3. Zinerit - подготовка на антибиотик, така што не може да бидат злоупотребени, инаку телото ќе се навикнеш на него. Како по правило, тој беше назначен само во најтешките случаи.
  4. Не е најдобар, но тоа е многу ефикасно средство за пост-акни - цинк маст. Единствениот недостаток на тоа - вазелин, затнувањето пора, во составот.
  5. Скинорен Тоа е моќна exfoliating акција.
  6. По аналогија со претходниот начин на дејствување и Kuriozin.

Народни лекови за пост-акниВо некои случаи, на рецепти на традиционалната медицина се уште поефикасна:

  1. Едноставно и ефикасно - замрзнати магдонос супа. Тие треба да ги избрише на погодената област.
  2. многу популарна масло од чајно дрво.
  3. Еден добар лек за пост-акни - парафин маска. Стопи парафин треба да се применуваат внимателно на дамки. Кожата треба да се третира пред-крем.
  4. сок од лимон Таа има за белење акција, така што може да се користи за отстранување на дамки. А Лимон маска и јајца, во прилог на сите, помага да се намали порите.

Видео: Посебни лекови за акни и пост-акни

Видео: Акни во потрага за совршен лек за акни и пост-акни (Clinique, Ла Рош Posay, Payot) !!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Лек за акни на лицето за тинејџеритеЛек за акни на лицето за тинејџерите
Салицилна маст акниСалицилна маст акни
Неверојатни пилинг на лицето аха 8% премија - се грижи за вашата кожа!Неверојатни пилинг на лицето аха 8% премија - се грижи за вашата кожа!
Од она што им помага на салицилна маст?Од она што им помага на салицилна маст?
Како да се аплицира акни салицилна киселина?Како да се аплицира акни салицилна киселина?
Пост-третман на акниПост-третман на акни
Маст за акни на лицетоМаст за акни на лицето
Акни - ТретманАкни - Третман
Како да се отстрани дамките од акни?Како да се отстрани дамките од акни?
Зенер акниЗенер акни
» » » Приходите од пост-акни