ma.ladyv.ru

Zumba танц за губење на тежината

зумба танц за губење на тежината

Zumba - дива фитнес

мешавина на исхрана, кој се состои од елементи на широк спектар на латински танц и, се разбира, бескрајни карневалот расположение. Фитнес Zumba танц бил измислен во Колумбија во 90-тите години. Понатаму, насоката е брзо плени срцата на американските и европските жени, како да се забавувате во обука, да не се забележи дека, всушност, воз!

вид на обука

Zumba танц во стилот на интервал на обука се: тие се комбинираат со нагло транзиции од брз, убедливо движења за да се забави, мазна чекори. Часовите се одржуваат под маската на забава танц партии, што не е толку важно како вешто да танцувате, е многу поважно целокупната слика на постојаното движење.

За разлика од другите видови на игри, во Zumbe охрабруваат импровизација тренер дури и инсистира на тоа, велат тие, главната работа е да се задржи ритамот, и во исто вртат нивните колкови - тоа е последното нешто.

За кого?

Zumba танц, дефинитивно дизајниран за губење на тежината, и овој процес се случува брзо и тивко. Zumba е создаден само за вас, ако конвенционалните аеробик програма фитнес и одамна е досадно, сакаш нешто забавно и принципот zazhigatelnogo.V да се практикуваат Zumba постои старосна граница, иако тоа е многу важно да се задржи на вашиот кардиоваскуларен систем ја издржа таков ритам. Ако сметаш дека срцето се уште не е подготвен за таква принудени маршеви, почнете со бавно, класичен танц.

заморГорчина многу практиканти стане постојан замор после часови, тоа дури може да доведе до прекинување на вежбање. Zumba, во овој случај, сличен на пливање - во водата да не се чувствуваат било замор или тежината на сопственото тело. Да, замор, но тогаш, па се до следниот тренинг ќе се заборави за тоа и да имаме време. Исто така, додека танцува зумба: активност се одвива во релаксирана атмосфера, можете да заборавите дека некој што тренер и бара точни движење, и музика - тоа е се што остана во вашиот мозок.

зумба танц за почетници

Од каде да почнам?

За почетници, обука за танц зумба треба да добие 2-3 пати неделно, за 45-60 минути. Тоа е доволно за да постепено да се навикне на оптоварување и првиот да се губат килограми за да се зголеми ентузијазам.

Тренерот вели дека за време на училишните часови, што може да изгори до 1000 калории. Тоа е повеќе од доволно за да се губат телесната тежина и не страдаат на строга диета.

Можете исто така треба да се практикуваат дома, најдобар - во утринските часови. Ова ќе им даде на полнење бодрост на карневалот за целиот ден!

Видео: Zumba - танц за губење на тежината

Видео: Лекции зумба слабеење

Видео: Zumba за губење на тежината! Фитнес танц!

Видео: Zumba. Танцување на телесната тежина. Zumba за губење на тежината. Zumba видео. Луѓето танцуваат Zumbo

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Облека за ZumbaОблека за Zumba
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Стомачен танц за почетнициСтомачен танц за почетници
Танц фитнесТанц фитнес
За пол танц облекаЗа пол танц облека
Zumba: МузикаZumba: Музика
Стомачен танц за губење на тежинатаСтомачен танц за губење на тежината
Аеробни фитнесАеробни фитнес
Танцување лекции за слабеењеТанцување лекции за слабеење
» » » Zumba танц за губење на тежината