ma.ladyv.ru

Бели дамки во вагината

бели дамки во вагината

Бели дамки на вагината е последица на нарушување на природната рамнотежа на вагиналната микрофлора.

Причини за бел цут во вагината

Бел филм - е, пред сè, во знак дрозд или кандидијаза. Во случај на повреда на имунолошкиот систем се активира со габични микрофлора, со што се појавува бел цут.

Првите знаци на вагината е плакета:

  • бел ѕид во рамките на вагината;
  • вагината бела избор кисело присутни;
  • жило во текот на мокрењето, па дури и горење на гениталиите.

Ако времето не се оди на лекар, болеста може да се фати ингвиналните области, па дури и на внатрешната површина дел beder.Vo второ, предизвикува бел депозит може да биде бактериска вагиноза. Бактериите на оваа болест падне во вагината преку ректален отворање, поради лошата лична хигиена.

Трето, бели дамки на вулвата, може да се должи на грлото на матката болест или матката.Четврто, причините за нападот може да биде сексуално преносливи болести: трихомонијаза, гонореја, ureaplasmosis. Исто така, може да послужи како причина vulvavoginit, бери-бери. Бели дамки на вулвата може да предизвика дури и синтетичка долна облека.

Третман на бел цут во вагината

Не одлагање посета на лекар! Ако ги заостри со третман, болеста може да стане хронична, и да се ослободи од бел исцедок и чешање, ќе биде многу тешко.

Консултирајте се со вашиот гинеколог или венерични болести. Индивидуална терапија за вас ќе биде назначен, и реквизит таблета специфични групи, чешање и бел исцедок ќе помине незабележано.

На домашно лекување што можете да направите прво и основно за итни случаи, можете да го користите слаб раствор на калиум перманганат туш, сол или Miramistin.

Запомнете дека соодветна хигиена и дневни гениталиите ќе ви помогне да се избегнат проблеми со здравјето. исто така треба да се промени вашата исхрана и се држи диета. Пожелно е да се елиминира од исхраната во голема мера се солени, зачинето, пржи. Шеќер и сода, исто така, придонесе за раст на патогени микроорганизми.

Видео: Траш, стоматитис, бели наслаги во устата, рани во устата, воспаление на устата

Видео: Траш на главата

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Бел вагинален секретБел вагинален секрет
Брис од вагинатаБрис од вагината
Чешање и печење во вагинатаЧешање и печење во вагината
Болести на вагинатаБолести на вагината
Третман на бактериска вагиноза кај женитеТретман на бактериска вагиноза кај жените
Вагинален анатомијаВагинален анатомија
Непријатност во вагинатаНепријатност во вагината
Кандидијаза кај жените - СимптомитеКандидијаза кај жените - Симптомите
Покачени бели крвни клетки во тестПокачени бели крвни клетки во тест
Мукозните исцедок од вагинатаМукозните исцедок од вагината
» » » Бели дамки во вагината