ma.ladyv.ru

Непријатност во вагината

непријатност во вагината

Ако во времето за да се оди на лекар со такви непријатно чувство како непријатност во вагината, тоа е можно да се спречи појавата на сериозни болести и со поголема веројатност да се врати во нормален живот.

Можни причини непријатност во вагината

Често сува или непријатно чувство може да се појави на физиологијата на дефектот. На пример, постои непријатност во вагината за време на бременоста поради хормони игра. Непријатност во вагината после породувањето, исто така, се случува се должи на фактот дека хормоналните промени, особено ако таа продолжува да се дои за долго време. Исто така е можно појава на проблеми во време на стрес и почетокот менопауза. За време на таквите периоди, вагиналната слузница е потенка, вагиналниот секрет објави полошо резултат на тоа - постои сувост и непријатност во вагината.Често се случува кога на непријатност во вагината произлегуваат од несоодветна нега, вклучувајќи и употреба на интимни гелови и предизвикува чувство на печење, бидејќи ова е убиен од страна на природните микрофлора на вагината.

Како да се ослободите од непријатност во вагината?

Во секој од случаите на чешање, печење или непријатност совети што треба да се консултирате со вашиот гинеколог.

  1. Ако гинеколог утврдил дека на печење и непријатност во вагината се должи на генитална инфекција, лек веројатно ќе се биде антибиотици и терапевтски агенси, ги ублажува воспалението.
  2. Кога непријатност е во вагината после секс - тоа може да биде сперма интолеранција (таквите случаи понекогаш завршуваат дури и губење на свеста), во овој случај, ќе треба да се антихистаминици, кондоми за да се заштитат себеси. И ако постои потреба за оплодување, во овој случај не се направи без здравствена заштита - тоа е вештачки оплодени со отстранување на спермата на алергени.
  3. на бактериска вагиноза (Dysbiosis), непријатност и чешање на вагината е отстранет од страна на локалните агенти, и мора да се користат средства за одземање на имунитетот.
  4. Кога жените се доживее алергиска реакција на локалните контрацептиви (вагинален подмачкување) треба да се консултираат со лекар и да се најде посоодветно заштита.

Видео: Само за девојки !!! Да се ​​ослободиме од непријатност во интимна област. Лесно.

Видео: Стап doyan да се намали vlagalischa.Palochka Doyan купи со испорака. Viber +38 0665663242

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Повреда на микрофлора на вагинатаПовреда на микрофлора на вагината
Атрофичен вагинитисАтрофичен вагинитис
Чешање и печење во вагинатаЧешање и печење во вагината
Воздух од вагинатаВоздух од вагината
Непријатност во вагинатаНепријатност во вагината
Распределба по полРаспределба по пол
На течноста од вагинатаНа течноста од вагината
Зголемување на киселоста на вагинатаЗголемување на киселоста на вагината
Гори во уретратаГори во уретрата
Чувство на печење во вагинатаЧувство на печење во вагината
» » » Непријатност во вагината