ma.ladyv.ru

Чешање во уретрата

чешање во уретрата

Понекогаш жените имаат толку непријатно чувство, како што се чешање во мочниот канал. Без оглед на причините тој бил повикан, тоа е причина за задолжително упатување на специјалист. Ако чешање во уретрата, тоа може да биде симптом за тоа како и обично алергии и посериозни заболувања на генитоуринарниот систем.

Причини за чешање во уретрата

Најчесто, непријатност во уретрата предизвика различни видови на инфекции на уринарниот тракт предизвикани од кламидија, trichomonads, гонококите, стафилококи, E. coli.

чешање и чувство на печење во уретрата - главните карактеристики на генитални инфекции и уретрит. Ако овие симптоми предизвикува уретритис, пациентот, исто така, загрижени честа потреба за празнење на мочниот меур и болка за време на овој чин.

Чешање област уретрата е во повеќето случаи само еден од симптомите на таква болест уште симптоматски трихомонијаза и гонореја.Во некои случаи, причините за појава на чешање во уретрата, циститис акти. Воспалителниот процес во мочниот меур се развива, ако инфекцијата навлегува во тоа, на пример, Bacillus на дебелото црево. Чешање во овој случај се приклучи чести и болно мокрење, уринарна инконтиненција, болка во препоните област.

Чешање во мочниот канал - постојан придружник како заеднички болести како што се урогениталниот кандидоза, која има габични потекло. Болеста е опасно за нејзините компликации, како што цистит и уретрит.

Ако чешање во уретрата се наруши повеќе од 24 часа, тоа е придружена од страна на било поделба, станува почесто мокрење, или има и најмала шанса за заразување со сексуално преносливи болести, секогаш треба да се оди на лекар, кој се дијагностицира болеста и да се преземат мерки за нејзиното лекување.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Гори во уретрата кај женитеГори во уретрата кај жените
Ослободување од уретрата кај женитеОслободување од уретрата кај жените
Воспаление на уретрата кај жените - СимптомиВоспаление на уретрата кај жените - Симптоми
Чувство на печење во уретратаЧувство на печење во уретрата
Гноен исцедок од уретратаГноен исцедок од уретрата
PseudogonorrheaPseudogonorrhea
Trichomonas уретритисTrichomonas уретритис
Уретрата кај женитеУретрата кај жените
Непријатност во мочниот каналНепријатност во мочниот канал
Гори во уретратаГори во уретрата
» » » Чешање во уретрата