ma.ladyv.ru

Третман на акни на лицето

Третман на акни на лицето

Проблеми со кожата - кошмар на секоја од фер секс. Особено кога станува збор за појава на акни. Акни маска многу тешко, но не се обрне внимание на нив е невозможно. За многу акни третмани на лицето станува број еден загриженост. Начини за лекување на акни, ги има многу. Изберете најпогодни од нив само со помош на професионални козметик.

Третман на акни од внатре

Пред да започнете со третман, потребно е да се консултираат со специјалист. Тоа ќе ви помогне да се утврди причината на болеста, и тоа за возврат ќе им даде вистинската насока за третман.

Првото нешто да се размислува за лекување на акни од внатре. Во повеќето случаи, акни се појавува поради стрес, лошата исхрана и неправилни работни часови. Постојан напон и недостаток на витамини не може да влијае на телото. И акни е само една од манифестациите на проблемот.обновување на телото може да потрае некое време, но тоа ќе има многу позитивни резултати. Третман на акни на лицето на внатрешноста сосема едноставна:

 1. Вие мора да се појави на овошје во исхраната. Од време на време може дури и да се организираме за себе т.н. овошје дена.
 2. Пожелно е да се откажат од пржени, зачинета и тешка храна.
 3. Треба да се јаде малку и често.
 4. Препорачливо е во исхраната и зелен или билен чај.

Алтернативни методи за лекување на акни

За да го отстраните акни брзо, можете да ги искористат предностите на специјални лекови или козметички процедури:

 1. Многу добро воспоставена ласерски третман за акни. Акни cauterizing ласерски зрак, како и од фактот дека обичните мрсна кожа, не треба да се грижите за непријатни лузни и воспаление.
 2. Понекогаш се борат со употреба на акни криотерапија. Акни во овој случај се отстранети од течен азот.
 3. третман на акни
 4. За посложени третман conglobata акни антибиотици може да се користи.
 5. професионални хемиски пилинг Таа целосно ќе чистење на кожата и го ослободи од акните.

Има некои навистина кул народни лекови кои им помагаат во лекување на акни:

 1. Облоги инфузии и decoctions на билки (едноподруго, невен) се многу ефикасни.
 2. Добро ја чисти кожата на мед и аспирин чистење.
 3. точка маска од мед и цимет да се направи во текот на ноќта. Позитивни промени може да се види во утринските часови.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Акни на носотАкни на носот
Мозолчиња на брадата - причинаМозолчиња на брадата - причина
Третман на акниТретман на акни
Пост-третман на акниПост-третман на акни
Акни е детеАкни е дете
Акни - ТретманАкни - Третман
Како да се исчисти лицето од акни?Како да се исчисти лицето од акни?
Акни на грботАкни на грбот
Како да се ослободите од пост-акни?Како да се ослободите од пост-акни?
Како да се отстрани лузни од акни на лицето?Како да се отстрани лузни од акни на лицето?
» » » Третман на акни на лицето