ma.ladyv.ru

Таблети од бучава во ушите и главата

таблети од бучава во ушите и главата

Шум и зуење во главата и ушите може да се појави од различни причини. Првично, проблемот се чини дека е особено нападни и многу загрижени. Со тек на време некој се навикнува на постојана звуци. Но, многу луѓе се уште се обидуваат да се најде ефикасен апчиња за бучава во ушите и главата, повторно да биде во можност да уживаат целосен мир и не се оддалечила од стимули.

Што таблети за да се напие од бучавата во мојата глава?

Причините за бучава се различни. Кон звукот се појавуваат почесто кај постарите лица поради атеросклероза и циркулаторниот нарушувања. И младите во метежот станува голема мера последица на замор, чести стрес, вегетативна-васкуларни дистонија, грлото на дегенеративни диск болест, тешка настинка.

Избери точно кои лековите ќе им помогне со тинитус, тоа ќе биде можно само по точна дијагноза. Компликации на настинка, на пример, се третираат со капки и решенија:

 • sulfacetamide;
 • Rizortsinom;
 • Sofradeks;
 • Rivanola и други.


И да се ослободи од атеросклероза, или треба Ateroblok Витрум Кардио Омега 3.

На бучава во ушите и главата можат да се користат и други таблети:

 • cavinton;
 • Memorin;
 • пирацетам;
 • Noozam;
 • Vestibo;
 • vinpocetine;
 • cinnarizine;
 • Ginkofar;
 • Preductal;
 • Noben;
 • tanakan;
 • betaserk;
 • Trimektal;
 • Antistius;
 • глицин;
 • neuromedin;
 • Angiozyme ретард;
 • Betover.

Народни лекови за тинитус, наместо таблети

Дури и повеќето скапи лекови не работат како ефикасно како што се очекуваше. Подобрување на дејство на дрога, можете да го користите популарна рецепти:

 1. Лук. Неколку шефови на лук треба да се меле и се прелива алкохол. Дозволете да кисна лекови за две недели, вирус и да додадете на тоа малку прополис тинктура. Додади агент во млеко за неколку лажички и пие три пати на ден.
 2. Компири. Наместо апчиња за лекување на бучава во главата може да биде компир. го исецка многу ситно, се меша со мед. Завиткајте го во газа и лекови во текот на ноќта се стави на ушите.
 3. лек за тинитус апчиња
 4. Билен чај. Досадни звуци отстранува чај од листовите на шумска јагода ликер со додавање на маточина.
 5. Цвекло. Третман репка се врши на ист начин како и компири. Зеленчук меша со мед и се готви некаде во 15 минути. Смесата се навлажнет памук и го стави во уво.
 6. Масажа. Овој метод е ефикасен само ако бучавата излезе на грлото на дегенеративни диск болест.
 7. Превенција. И со цел да се справи со бучавата што не треба да се, вие само може да се јаде свежа јаболка со кора. Пред употреба, миење на овошје и.

Видео: таблет од 22 јуни 2016 година синузитис, вродени nevi, тинитус.

Видео: д-р Одеса Предмет: tinnitus, ѕвони во главата

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Болки во грлото се протега до увоБолки во грлото се протега до уво
Cardiopsychoneurosis симптомиCardiopsychoneurosis симптоми
Грлото на матката-торакална osteochondrosis - СимптомиГрлото на матката-торакална osteochondrosis - Симптоми
Положи уво и бучава неговатаПоложи уво и бучава неговата
Знаци на грлото на дегенеративни диск болест кај женитеЗнаци на грлото на дегенеративни диск болест кај жените
Бучава во ушите и главатаБучава во ушите и главата
Ниво на бучава на апаратотНиво на бучава на апаратот
Церебрална вазоспазамЦеребрална вазоспазам
Чести главоболки - ПричиниЧести главоболки - Причини
Тинитус - причинаТинитус - причина
» » » Таблети од бучава во ушите и главата