ma.ladyv.ru

На течноста масти режач el-карнитин

течност zhiroszhigatel al карнитин

Да им помогне на масти загуба, но најефикасен е течност, како што се Ел-карнитин, одморалиште не само професионални спортисти, но и луѓе кои сакаат да имаат олеснување, здраво тело и убава тело.

Тоа самото по себе е масти режач Ел-карнитин?

El-карнитин - соединение со метионин и лизин, за две суштинско значење за телото амино киселини. Лизин е еден вид на есенцијални амино киселини, што влегува во телото преку внес на храна. Најинтересно е дека без тоа, телото е многу тешко да се произведуваат хормони, ензими, што резултира со наплата utrudnyaetsya ткиво, постојат нарушувања во процесот на раст на телото.

Метионин, исто така, се синтетизира во организмот. Благодарение на тоа произведува различни протеини, подобрување на варењето, амонијак добиени од урина, и токсини активира со хормони и ензими.Ако зборуваме за течни масти режач Ел-карнитин, во медицината се користи како додаток на храна, кој го намалува нивото на холестерол во крвта. Во текот на аеробни вежби, како што се пливање, трчање и сл., Масти режач го зголемува метаболизмот на мастите. Најважно - тоа им помага да се ослободи од вишокот тежина.

Покрај тоа, многу експерти тврдат дека лекот е во можност за надминување на стресот дека секој ден, па активно го напаѓа телото.

Како да се направи течни масти режач Ел-карнитин?

Вреди да се запамети дека неговата дневна доза е 1.000 мг. Земени 30 минути пред вежбање, ќе трае најмалку половина час. Ако програмата за обука е интензивна, се препорачува да се зголеми дозата до 3 g на ден.

Што се однесува до Релативни контраиндикации масти режач Ел-карнитин, тогаш немаше. За многумина тоа може да изгледа малку чудно, но понекогаш дури и се пропишани за деца.

Видео: Масти (L-карнитин течност костен) - дали да се чека за ефект?

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се земе масти режач ел-карнитин?Како да се земе масти режач ел-карнитин?
Elkarnitin - контраиндикацииElkarnitin - контраиндикации
Губење на тежината производи за спортистиГубење на тежината производи за спортисти
Масти режачМасти режач
Класификацијата на амино киселиниКласификацијата на амино киселини
Својства на амино киселиниСвојства на амино киселини
Што е подобро - BCAA или амино киселини?Што е подобро - BCAA или амино киселини?
Амино киселини и протеиниАмино киселини и протеини
Што се подобри амино киселини?Што се подобри амино киселини?
Спортски додатоциСпортски додатоци
» » » На течноста масти режач el-карнитин