ma.ladyv.ru

Одење дома

аеробик дома

Никогаш не размислувале за да бидат ангажирани во фитнес не е во клубот, и дома? За да го прават тоа погодно и во вашиот задоволство? Па, вашата услуга videofitnes. Тоа ви овозможува да се заштедат пари и време. Вие не плаќаат претплата на спортски клуб, не губат драгоцено минути на патот и на железничката само кога постои расположение. Вие само треба да купи CD со соодветна фитнес програма.

Аеробик за губење на тежината дома

На прво место во популарност се чекор, класична и танц aerobika.Eti програма дизајнирана за слабеење и обликување на телото. За разлика од класичните танци, движење аеробик не е како домот, и повеќе како брзо време. Запира тука, па се подготвени да го издржат темпото. Чекор аеробик дома е исто така можно, но мора да биде посебна платформа за неа.

Почетна аеробик, како и лекции во салата, поминува преку јасна шема. Прво тренингот. Тогаш учат и чекори за собирање во составот-лигаменти. Ова е проследено со сила вежби за нозете, задникот, стомакот, градите, рацете и истегнување. Сесија трае 60 минути и ќе трае во режим на нон-стоп. 30-40 минути е проучување на лигаментите, а остатокот од времето е даден на вежби.

Ако не се плашат од сложеноста и интензитетот на обуката, можете да изберете на мастер класи, работилници и часови со фитнес конвенции.

на вежби

Тие не се поврзани со проучување на различните движења. Овде ќе ги најдете вежба сетови за различни делови од телото. Многу популарна системи за стомакот, нозете и yagodits.Nesmotrya фактот дека тоа е прилично досадна верзија, тоа беше тој - најлесно да се исполни. Дури и не се многу подготвени лице ќе биде во можност да работат на овие вежби. Сепак, ова не значи дека не треба да се пот над нив.Лекција вклучува загревање и вежби: lunges, сквотови, виткање и повлекување на нозете, склекови, транспорт на медиумите, се протега.

Во програмата може да се избегне кон обликување или сила обука. Во првиот случај, нема да најдете сквотови, lunges и склекови, во втората - киднапирање нога. Што е подобро - ке го одберете. Меѓутоа, со цел да се соочи со трауматски вежба, изберете разбира развиен од страна на Здружението или федерација на фитнес аеробик.

Ние ви презентираме најпопуларните и заеднички фитнес програма за студирање дома:

Callanetics и Bodyflex

Овие типови на физичка активност, исто така, се наменети за губење на тежината. Нивното потекло се типови на ориентални гимнастика. Тие не изучува на свој, бидејќи вежбите се прилично едноставни и непроменлива.

Кои купија дискот не е како лежи мртов тежина дома, да бидат сигурни да се вклучат обука во листа на секојдневните задачи. Ако се притисне за време, го замени часови гледајќи телевизија. сепак аеробик да се губат телесната тежина доматреба да се запамети дека на сила нема да стане убава. Затоа, за да се постигне позитивен ефект, треба да се занимаваат со задоволство.

Аеробик и танц

Ова е најпопуларниот вид на фитнес. Танц аеробик дома помага на телесната тежина, ја подобрува формата на бутовите, задникот и стомакот. За да започнете, ќе поминат малку тренингот. Потоа наставникот на екранот ќе се каже за техничките карактеристики на танц, и ќе почнат да ги научат основните движења. До крајот на оваа сесија ќе се соберат овие движења во кореографските состав. Некои програми нудат јога вежби на прес, рацете и задникот. Тоа е важно да се избере курсеви за обука како мастер класи со танц работилници се доста сложени. Покрај тоа, тие се речиси без објаснување.

Видео: Како да се губат телесната тежина? Одење дома - видео лекции

Видео: Аеробик дома за почетници

Видео: Како да се губат телесната тежина без диета? Аеробик Насловна / аеробик за почетници 2

Видео: Аеробик HOME. Естетска гимнастика Галина.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Аеробик за губење на тежината домаАеробик за губење на тежината дома
Слајд аеробикСлајд аеробик
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Како да се направи себе си се направи фитнесКако да се направи себе си се направи фитнес
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Сила за обука за жениСила за обука за жени
Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?
Чекор аеробик за губење на тежинатаЧекор аеробик за губење на тежината
Аеробни фитнесАеробни фитнес
Спорт аеробикСпорт аеробик