ma.ladyv.ru

Како да се готви компири zrazy?

Како да се готви компири zrazy

Компир zrazy - неспоредлив антена која е доста потсетува на обичните колачи. Овој прекрасен антена успешно се прошири секојдневниот маса. Рецепт ги прилично едноставна, вие само треба да се одреди нивната содржина, која може да биде многу различни. Напред, ние ја опишуваат како да се направи невообичаено вкусна и срдечна zrazy.

Како да се готви постен компир zrazy со зелка и печурки?

состојки:

 • подготвени пире од компири -845 g;
 • кромид се големи - 1 компјутер,.
 • зелка -215 g
 • било печурки - 190 g;
 • лукчиња - 2 парчиња;.
 • зелена;
 • зачини и ароматични билки мелени;
 • растително масло.

подготовка

Уништите зелка и каша темелно. Сецкан кромид и печурки соте во масло, додадете зелка и се вари околу 25 минути. Во полнење, додадете билки и се зачинува со лук, и може да се додаваат зачини. Се меша темелно.

Од масата на компир направи тортиљи, заврши на полнење во секоја од нив. Во принцип, веќе Zrazy многу за јадење и во оваа фаза на подготовка. Сега нивната paneer и пржете додека кафеава буриња.

Zrazy компири со јајца и кромид

состојки:

 • скроб компир - 545 g;
 • Брашно - 25 g;
 • рустикален нафта - 20 g;
 • кромид стебленца - 3 парчиња;.
 • Јајцата - 3 парчиња. (Тврдо варени);
 • Пармезан - 25 g;
 • свежо земјата црн пипер;
 • Груб сол;
 • breading - 75 g;
 • свеж копар.

подготовка

Излупени компири вари во посолена вода се додека готви, pyuriruyte и по ладењето, се меша со путер и брашно. И излупени варени јајца melenkimi исецка и се меша со ситно кромид, копар додавајќи ако сакате. Сирење решетки. Загрејте ја рерната на 210 степени.Конфигурирај zrazy, по пуштањето на пополнување на торта компир и zaschipnuv работ, ги paneer во сирење струготини и да се одреди врз подмачкан сад за печење. Испратите вашата статии да се пече вкусна светло кафена боја.

Како да се готви компири zrazy со мелено месо во рерна?

состојки:

 • скроб од компир 715 g;
 • мелено пилешко - 185 g;
 • лак - 55 g;
 • breading - 25 g;
 • брашно - 145 g;
 • јајце - 1 компјутер,.

подготовка

zrazy компир со месо во рерна

Компирите се варат со кожата, кул, а потоа кора. Клубени мелење во каша, додавајќи јајце, а потоа додадете брашно.

Сега се движи кон кутии, тоа е доволно за да СРЈ сецкан кромид и додадете го меленото. Кога таа станува малку златна, се меша со неколку трошки од бел леб.

Од мал дел Пире форма торта. Во центарот се стави на пополнување на мелено месо, добар работ somknite. Пред печење ролна zrazy пане и испратете го во рерна за 7-10 минути на 200 степени.

Видео: Zrazy компир со месо Тајната рецепт како да се направи компир zrazy со вкусна кутии

Видео: Деликатна Компир видео рецепт Zrazy зелка готвење

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
» » » Како да се готви компири zrazy?