ma.ladyv.ru

Како да се готви zrazy?

како да се готви zrazy

Zrazy - јадења од украински, руски и белоруски кујна, која е хамбургер со кутии. Има неколку луѓе кои не би возљубија ова јадење, пробајте барем еднаш. Ако премногу сакаат овие хамбургери, ние ќе ви покаже како да се готви zrazy со различни пломби.

Како да се готви јајце zrazy?

Ако преферираш месо, може да бидат заинтересирани за тоа како да се готви zrazy со мелено месо, јајца и зелени кромид.

состојки:

 • мелено месо - 1 кг;
 • варени јајца - 4 парчиња;.
 • кромид - 2-3 компјутер,.
 • зелени кромид - зрак;
 • бел леб - 100 g;
 • сончогледово масло - 0,5 V;.
 • сол - да вкус;
 • breadcrumbs.

подготовка

Мелење во блендер и векна кромид, се меша со многу месо и сол. Исто така, со помош на блендер сека јајца и кромид. Мелено форма колачи, во средината се стави на кутии за јајца и кромид, покријте ја со кутии, бидете ќофтиња и се тркалаат во трошки од леб. Zrazy пржете на двете страни додека готви.

Како да се готви компири zrazy?

Ако не ви се допаѓа месо, но сакате да го добиете вкусна и задоволување на оброк, ние ќе ги делат начин, како да се готви компири Zrazy со печурки.

состојки:

 • Компир - 1 кг;
 • Кромид - 1 компјутер;.
 • брашно - 1 лажица масло;.
 • печурки - 400 g;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • путер - 50 g;
 • сол и бибер - по вкус.

подготовкаВари печурки и пржете додека готви со сецкан кромид во путер. Сезона со сол по вкус. Измијте го компирот, се вари, кора и критикувам. Дај да го 2 лажици. лажици брашно, јајце, сол и бибер, и се меша сè. Посипете табла со брашно, го стави на торта на компири во средината на пополнување на лажица печурки, и да се обезбеди на работ на торта. Стави zrazy за 30-50 минути во фрижидер, а потоа пржете на двете страни до светло кафена боја.

Како да се готви zrazy со сирење?

За љубителите на вкус комбинација на пилешко месо и сирење, ние ќе ви покаже како да се готви пилешка zrazy со сирење.

состојки:

 • пилешки - 1 кг;
 • тврдо сирење - 12 чл. лажици;
 • млеко - 8 чл. лажици;
 • Путер - 6 лажици. лажици;
 • сецкани ореви - 6 лажици. лажици;
 • Јајца - 2 парчиња;.
 • брашно - 4 лажици. лажици;
 • леб suhari- 5 чл. лажици;
 • сол и бибер - да вкус;
 • Растително масло - за пржење.

подготовка

Филе критикувам, да додадете на тоа млеко, црн пипер и сол, се меша добро. Путер поврзете со сирење и ореви, и слепи на оваа маса на мали топчиња. Пилешки критикувам направи колачи, во средината на кој лежев од кутии од ореви и сирење, и да даде Zrazy овална.

Победи јајца малку, бисквити, се меша со брашно, натопи секоја шницла во јајце, а потоа во breadcrumbs и пржете на двете страни во тава до златниот Браун. потоа испрати сирење zrazy во загреана рерна на 180 ° C околу 5 минути и вкус.

Видео: Zrazy компир / Како да се готви компири zrazy

Видео: Како да се готви зелка zrazy

Видео: Како да се готви месо zrazy.

Видео: Како да се готви сочно месо zrazy со омлет

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy месо со печуркиZrazy месо со печурки
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
Како да се готви компири zrazy?Како да се готви компири zrazy?
Компир zrazyКомпир zrazy
» » » Како да се готви zrazy?