ma.ladyv.ru

Постен компир zrazy

постен компир zrazy

Кажете ни како да се готви постен компир zrazy. Рецептот на ова јадење ќе биде интересно не само за вегетаријанци и пост. Постен компир zrazy може да има не само во канцеларијата, тие можат да се однесуваат на месо и риба, во кој случај, тоа е можно и без гарнитури. Друга zrazy добра за партиите и "Шведски" маса.

Општата идеја на подготовка е како што следува: се меша пире од компири со лепење компонента (сирење, или скроб), од масата формираат торта, која заврши на полнење, на пример, од мелено риба или печурки и зеленчук.

Постен zrazy компири полнети со зелка и печурки

состојки:

  • пире од компири - 600-800 g;
  • рендано тврдо сирење или стопи - 3-5 уметност. лажици (може да го замени дебела раствор на скроб);
  • Кромид - 1 компјутер;.
  • никулците (на пример, брокула и зелка) -200 g
  • печурки - 200 g;
  • Лук - 2 чешниња;
  • зелена;
  • зачини;
  • путер или зеленчук.

подготовкаСе меша со пире од компири со раствор на скроб или рендано сирење (може да се користи од страна на друг дел отиде во кутии). Малку сезона со мешавина од зачини.

Зелка треба да бидат добро уништен. Ситно сецкан кромид и печурки во passeruem пржење во масло, додадете зелка и protushivaem за 20 минути. Кутии, исто така, да додадете сецкани билки, сезоната со лук, додадете рендано сирење и зачини. внимателно компир zrazyсе промешува.

Од компир маса формирање колачи, од кои секоја се заврши за полнење, односно, sculpt, па zrazy, се обидува да им даде облик на мал круг пита. Во принцип, веќе Zrazy јадење и во оваа форма. Сега ние може да се тркалаат zrazy брашно (пченка или пченица, или нивни смеси) или во breadcrumbs и пржете во тава до златниот Браун. Дури и подобро zrazy се пече во рерна, се стави во подмачкан форма и завеса слој врз основа на тешки крем сос.


Видео: Zrazy со компири и печурки, Zrazy посен компир, храна во пост

Видео: посно компири со печурки zrazy

Видео: Компир zrazy со печурки Вкусна и здрава храна само Ирина Kuzmina

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Patties на пире од компириPatties на пире од компири
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
» » » Постен компир zrazy